Velbloud

Jak správně přistupovat k učení?

Delší dobu mě klátí problém s učením. Chodím na střední školu a vždy, když zjistím, že píšeme nějaký test, odložím to na co nejbližší dobu datu testu, pak to zavrhnu, že „Já to stejně zvládnu“ a jdu dělat jinou aktivitu a na učení se vykašlu. Nějak mám s tímhle problémy, prostě mám slabou vůli, potřeboval bych k tomu přistupovat zodpovědně, jenže já to prostě nedokážu. Máte nějaké vlastní zkušenosti s nucením se do učení?

Odpovědi
anonym

Až budeš mít opravdu problémy,odborně se to nazývá „být v hajzlu“,velmi rychle na TO přijdeš.
Znám to,byl jsem stejný.

rybíz

Řešil jsem to tak, že jsem se to naučil hned. Pak jsem byl v klidu bez stresování a před zkouškou jsem si to jen lehce zopakoval a osvěžil si to v paměti. Před velkou zkouškou je dobré – učení ukončit dva dny předem a den před zkouškou už se neučit.