Lucyfer

Jak správně přeložit do angličtiny větu ,,Ona má plastickou operaci nosu."?

Jednoduchá věta, ale docela v tom tápu.

Navíc váhám, zda použít výraz „nose job“ nebo třeba rhinoplasty

Nejlepší odpověď
quentos

Záleží na tom, jestli to má být formální, nebo neformální angličtina.
Nejlepší zřejmě bude použít vazbu „have something done“ – nechat si něco udělat, a to v předpřítomném čase, neboť stále můžeme vidět následky operace. Zda použít ten odborný výraz, nebo ten obecnější, jak už jsem říkal, záleží na kontextu (formální/nefor­mální) a taky na tom, zda se hodlá věta zakončit konkrétním časovým určením (pak by padal ten předpřítomný čas a nastoupil minulý). Bez kontextu a konkrétního časového určení takto:

She has had a nose job/rhinoplasty done.

Další odpovědi
ivzez

Místo slovesa „mít“ doporučuji jiný přísudek (např. prodělat, podstoupit),.

Přeložte větu, vložte sem a někdo Vám ji opraví.

Lucyfer

She has a nose plastic surgery?
She had…?
Slovo podstoupit/prodělat neznám.

ivzez

Lomítko (píše se bez mezer) mezi dvěma slovesy naznačuje volbu ze 2, případně více možností. Operaci/vyšetření/
lze prodělat nebo podstoupit, vyšetření se lze i podrobit, … Operaci/nemoc lze prodělat. apod.

Češi poměrně často píší o tom, že někoho či něco mají nebo že někdo či je, často bohužel i tam, kde to vůbec není vhodné.