orestez

Jak správně prát oblečení obsahující nanovlákna?

Když se do trubiček nanovláken dostane voda, není možné ji pak dostat ven. Pak výplň bund ztrácí smysl.

Odpovědi
Drap

Při zakoupení výrobku z nanovláken, dostaneš podrobný návod, jak výrobek udržovat.

annas

"Něco k údržbě nanomembránového oblečení

V zásadě se moc neliší od starosti o jakoukoli jinou, běžnou membránu. Praním všeobecně u membrán padá hodnota voděodolnosti, nesmíme navíc použít aviváž. Původní odolnost oblečení vrátíme zpět přežehlením, kdy teplo srovná vlákna do správné polohy. Teplem do 150°C, program syntetika nebo žehlením přes přírodní tkaninu. Praním hned nepřijdeme o vlastnosti, dané úpravou HYDROPHOBIC EXTREME.

Společnost Nanomembrane materiály testuje až na 30 pracích cyklů, projdou i 24 h. trvajícím praním. Tím, že se díky úpravě HE výrazně snižuje špinivost, není třeba tak časté praní (a řekněme si upřímně, kdo z nás pere membránovou bundu vícekrát, než 1× ročně?)."

https://www.fa­ramugo.cz/blog/201­6/01/nanomembra­nove-materialy-a-faramugo/