Fyzik

Jak správně používat sůl do myčky?

Dobrý den, máme myčku Candy, zásobník soli jsme naplnili poprvé při koupi před rokem a pak už ne. Při nedostatku má svítit kontrolka, ta ale nesvítí. Spotřebu soli máme nastavenou na 4 z 6. Protože máme poslední dobou fleky na nádobí (hlavně skle), chtěli jsme zkusit přesto sůl dosypat, ale zásobník je po otevření plný vody (nevím jestli čisté nebo se solí), dokonce přetíká, a sůl tím pádem moc jako není kam dosypávat. Děláme něco špatně? :)

Odpovědi
Arne1

Z té přetékající vody si nic nedělej, to je normální. Sypej (nejlépe s nálevkou kterou bys měl k myčce mít) dokud se neobjeví krystalky soli nahoře.

Pepa25

Nejsou fleky spíš záležitost leštidla? Doplňoval bych pole kontrolek: pokud svítí sůl, tak sůl, pokud leštidlo, tak leštidlo (tak aspoň funguje naše myčka). Leštidlo doplňujeme daleko častěji než sůl.