nyjono

Jak správně používat chladič na víno?

Vychlazenou láhev vložit do chladiče.
A chladič je asi lepší předtím vychladit. Ale zabere v chladničce nebo mrazáku spoustu místa.
Jak tedy efektivně chladit víno v chladiči na stole?

https://www.ki­ka.cz/shop/cs/­kikacz/doplnky/va­reni-a-stolovani/napo­je/barmanske-pomucky/chladici-nadoba-na-vino-20621638?utm_sou­rce=biano.cz&ut­m_medium=cpc&ut­m_content=40957491&ut­m_campaign=bi­ano%2Bchladice-na-vino&utm_term=11e9b3c8-eca0-3d0a-b1e1-0242f2b699da

Nejlepší odpověď
Edison

Hrozná záležitost. Klasicky se chladí tak, že dáš do větší nádoby vodu a led v poměru 1:1 a nasypeš do toho SŮL! V tom se pak chladí šampus, a tak podobně.

Další odpovědi
Kepler

Ta plechovka není žádný chladič, jen izolační nádoba. Dávat ji do lednice nemá žádný smysl, láhev vína ano. Jak píše Edison, nejlepší chladič je stříbrný kýbl s ledem, který si můžeš dopředu vyrobit v mrazáku. U mně žádný smysl tyhle srandovní pomůcky nemají opodstatnění, žádné dobré víno nemá šanci, aby zteplalo. V nejhorším ho na chvíli vrátím do lednice.