Damiana

Jak správně použít do vlasů gumičky s háčky?

Dostala jsem sadu hladkých gumiček z háčky, které jsou prý skvělé pro účesy (hlavně drdoly) z dlouhých vlasů. Ale nějak nemohu najít, jak je správně použít? Máte s nimi někdo zkušenost?
Doplňuji:
Dík marci1, ale to není ono, tyhle nemají sponky, ale fakt háčky. Vypadají takto:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/632605/ima­ge.jpg

Jelikož s nimi zápasím už druhý den a třetí ruka mi fakt chybí, jsem ráda, že nejsem zase takové nemehlo, neboť pointu přesně trefila Funna…

Díky:-)

Nejlepší odpověď
Funna

Kadeřnice doporučuje pořídit si tzv. neukončené gumičky. Mají takové kovové háčky na konci, kterými se vlasy omotají a konce se následně zaháknou do sebe. „Jejich výhodou je, že se vlasy necuchají a cop či culík zůstane hladký.„
jenže jsme našla i jiný názor a to: "Já jsme si tu spešpl gumičku pořídila a byla úplně na ho…o“…a asi nezbude než souhlasit s tímto názorem, protože tyhle oháčkované gumky jsou pro dvě ruce…ale já si culík dělám sama
Doplňuji:
tohle je opravdu alibismus pro kadeřnice, aby netahaly zákaznice…už si dělám culíky hoooodně dlouho a s dnešními gumičkami nevidím problém v trhání vlasů, nebo nějakém cuchání…před 40 lety byly jen neopletené gumičky, opravdu jen gumovky a ty si sundat bez ztráty několika vlasů vůbec nešlo .-)))

Další odpovědi
marci1

Gumičky s háčky se používají stejně jako obyčejné. Velká výhoda je, že večer jdou lehce sundat. Pro inspiraci :
Doplňuji:
Ve videu v 1:23 přesně tuhle gumičku s háčky kadeřník ukazuje. Doma se dá vyrobit z gumičky a dvou sponek.

Zdroj: http://www.vi­deojug.com/fil­m/how-to-make-a-perfect-ponytail-2