Paetur

Jak správně použít autorská práva na internetu?

Pokud vytvořím obrázek, řekněme, a vložím jej na svou webovou stránku, co musím udělat, abych svá díla ochránil autorskými právy? Musím na každý obrázek vložit znak ©, nebo stačí dolů na stránku napsat, že jsou všechna díla chráněna autorským právem?

Odpovědi
lota

Pokud jste autorem obrázku, je váš, máte k němu autorská práva, nemusíte nic. Ty vodoznaky a copywrity se dávají pro postrašení, ale práva máte tak nebo tak.

ivzez

Nemusíte vůbec nic, ale můžete.
Autorským právem je chráněno každé dílo.