sáspa

Jak správně postupovat?

hledám zákonný postup. Rozhodl jsem se, že chci podnikat. Předmětem mé podnikatelské činnosti je poskytování jisté, specifické služby. Tato služba je již poskytována mnoha jinými. Avšak způsob poskytování této služby způsobem, kterým chci tuto službu poskytovat já, je dle mého názoru jedinečný. Z dostupných informačních zdrojů jsem nezjistil, že by byl kdekoli praktikován. Poradíte mi, prosím, jak správně postupovat? Jde mi o to, abych službu mohl poskytovat jedinečným způsobem pouze a výhradně já. S možností za provizi umožnit i jiným poskytovat tuto službu stejným způsobem. Jak správně ošetřit tento „podnikatelský záměr“ tedy tento know-how abych byl jediným kdo může praktikovat poskytování této služby zmíněným, jedinečným a dosud nepoužívaným způsobem? Dostal jsem radu, že se jedná o jakousi Certifikovanou metodu. Ale kde certifikovat tuto metodu? Jak ochránit své duchovní vlastnictví? V České republice i v zahraničí?

Nejlepší odpověď
anonym

úmyslně toto nejde

Další babrák, který neumí napsat pořádně anketu. Kde máš kategorii „jiná možnost“?
Věř tomu, že Češi jsou chytří a to, co napadlo teď tebe, už určitě někoho napadlo dříve. S jezděním „na černo“ jsi také neprorazil právě ty.
Pokud je tvůj vynález natolik převratný, že chceš přece jenom vylézt s vlastní metodou na světlo, tak si přečti, co to vlastně „patent“ je. Případné dotazy ti určitě na Patentovém úřadě rádi zodpovědí.

Jak získat patent

Co je patent?
Definice Českého statistického úřadu zní: „Patent je veřejná listina vydaná Úřadem průmyslového vlastnictví ČR nebo některým národním či mezinárodním patentovým úřadem, která poskytuje právní ochranu na vynález …“ .

Patenty se udělují na vynálezy, které jsou nové, jsou výsledkem vynálezecké činnosti a jsou průmyslově využitelné. Patenty patří mezi jeden z mnoha nástrojů ochrany průmyslového vlastnictví. (další nástroje ochrany)

Za co patent není možné udělit?
Za vynálezy se nepovažují zejména objevy, vědecké teorie a matematické metody; estetické výtvory; plány, pravidla a způsoby vykonávání duševní činnosti, hraní her nebo vykonávání obchodní činnosti, jakož i programy počítačů; podávání informací.

Patenty se rovněž neudělují na vynálezy, jejichž využití by se příčilo veřejnému pořádku nebo dobrým mravům. Výhrady, které si zákonodárce stanovil si můžete přečíst v zákoně č. 527/1990 Sb. o vynálezech a zlepšovacích návrzích.

Kdo může o patent žádat?
V souvislosti s patentem se můžeme setkat s osobami, kterým zákonodárce říká původce a přihlašovatel. Ne vždy se musí jednat o stejnou osobu, jejich rozlišení je ale důležité, zejména při přihlašování vynálezu u patentového ú­řadu.

Další odpovědi
autacek

zatím to nikoho nenapadlo

Informuj se na patentovém úřadě, něco patentovat lze a něco ne :)

Když nepřiblížíš o co jde, bližší odpovědi se asi nedočkáš.

led

úmyslně toto nejde

Ak hľadáte zákonný spôsob, doporučujem si najprv naštudovať potrebné zákony a ekonomiku podnikania.
Ako je to s patentamy v ČR
http://www.am­sp.cz/jak-je-to-s-patenty-v-ceske-republice
Patentový úrad
http://www.up­v.cz/cs/prumys­lova-prava/vynalezy-patenty.html
Europský patentový úrad
https://www.e­uroskop.cz/8822/sek­ce/evropsky-patentovy-urad/
a ďalšie informácie o patentoch
https://www.go­ogle.sk/search?q=pa­tentov%C3%BD+%C­3%BArad+%C4%8Dr&­ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Mapel

úmyslně toto nejde

Informace na patentovém úřadu, případně právní specialista. Pokud je tvůj podnikatelský záměr stejný jak tvorba tvé ankety, tak to asi není moc dobrý nápad. I samotný projev hodně vypovídá o pisateli.

anonym

A nehodilo by si nastudovat tento způsob?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fran%C4%8­D%C3%ADzing

anonym

Jak ti dohodit certifikaci, když nevím o co se jedná. Dostal si radu, tak se obrať na tu osobu ať poradí s certifikací.