koník.

Jak správně poprvé nabít baterii?

Jak správně poprvé nabít baterii Lithium polymer 3000 mAh v tableto s OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich? Ještě pořád platí porvé nechat úplně vybít a pak nabít do plna a opakovat to alespoň 2krát a pak to tak dělat nejlépe jednou za čtvrt roku?
Doplňuji:
při prvním vybití baterky je dobré pak nechat bat. úplně nabí (třeba i při vyplém přístroji) a až bude nabitá na 100% tak až pak to odpojit?

Nejlepší odpověď
Bedy

Lepší je udělat klasické formování, takže nabít, vybít a zase nabít.
A až baterka bude mít menší výdrž (svorkové napětí půjde dolů), tak je lepší zas udělat formování, aby se to trošku zlepšilo…
U levných tabletů svorkové napětí půjde dolů rychleji…

Další odpovědi
Michal Kole

To už neplatí. baterie se prodávají „trochu přednabité“ stačí jen vložit do přístroje a zapojit na nabíječku
Doplňuji:
není nutné, vybíjet.

LDnešní články litionové již nemají paměťový efekt

mosoj

Ano formování ( dosažení maximální možné kapacity) Li on i Li pol aku probíhá. Není ale třeba takto striktně. Ono se to naformuje během provozu, jenom to trvá o nekolik dní déle.
Toto se dělá tam kde požaduji okamžitou maximální kapacitu , na př. závodní modeláři.
Jediné co spolehlivě zničí Lion Aku je, když se nechá zcela vybít. Normálně se za stav vybití považuje napětí někde kolem 6 V u dvoučlán­kového aku a 3 V u jednočlán­kového. Je to uděláno tak že si to hlídá samotný přístroj. Taktéž dlouhé přebíjení Aku spolehlivě ničí. Proto je třeba nabíjet v automatických nabíječkách což nabíjení v přístrojích typu mobil je !