Avatar uživatele
quentos

Jak správně pečovat o vousy?

Jak často je mýt či promazávat? Je třeba ještě nějaká jiná péče? Díky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pro zjemnění, změkčení, hydrataci a výživu vousu tady jsou kondicionéry a balzámy. Stejně tak vyživují, hydratují, změkčují a hlavně parfémují oleje. To vosk vám zase umožní vousy tvarovat do všech možných tvarů. S tvarováním pomůžou také hřebínky a nůžky.

„I vousy je potřeba pravidelně umývat. K odstranění prachu, popelu i dříve použitých přípravků je nejlepší použít speciální šampon na vousy. Specializované šampony na vousy mají šetrnější složení než šampon na vlasy. Nedráždí tak citlivou pokožku pod vousy a koutky úst.“ https://www.luxusni-holeni.cz/hole­ni/pece-o-vousy-a-knir/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=lu­xusni-holeni.cz_VS&ut­m_content=Pece+o+vou­sy&utm_term=pe­ce+o+vousy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nosím vousy přes třicet let a nic zvláštního s nimi nedělám. Mám zástřih jako míval Waldemar Matuška za mlada. Každý týden upravuji délku, dvakrát týdně se holím (tu část kde nejsou vousy), vousy myju pokaždé, když se holím nebo když si myju vlasy. Žádné přípravky kromě pěny na holení nepoužívám.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já dostal celkem drahý a kvalitní přípravek na vousy a teď nevím, co sním, bo po jeho odzkoušení se ukázalo, že ideální vousy „ty přírodní“. Ale pokud chodíš lovit baby a chceš, aby ti vousy voněly a leskly se, tak prosím, přípravků na trhu je mnoho a tento účel splní. Taky mohou vousy lepit, když chceš.

Vousy opláchnu ráno studenou vodou při oplachování celé tváře. Vlastně… teď jsem si vzpomněl – vousy je dobré taky vhodně zastřihovat, abychom na ně byli pyšní a i s vousem působili upraveně.

(V textu mám roztomilou chybku, abych ti jemně zabrnkal na nervičky!)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já stále se nemohu rozhodnout, zda si nechat vousy, nebo se stále holit. Čím jsem starší, tím rychleji rostou, aspoň se mi tak zdá. Takže bývám mezi stavy – čerstvě oholen nebo čerstvě zarostlý, kdy je už strniště tak 10 mm dlouhé. To se začne ozývat manželka, že jsem nějako rychle zestárnul, vousy nějak neuznává, tak se raději oholím.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Jo a… odpověď znám a tak si odpovím sám:

„Těch chyb v tom textu bude trocha víc, zjentku.“ (; ((;

(Spíše by mě zajímalo, jaké to jsou.)

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

„… teď nevím, co sním…“ … tak to ti fakt neporadím.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek