zjentek

Jak správně oslovovat Boha?

Je to lord, jeho výsost, pán… Anebo je Bůh oslovení?

Odpovědi
Rokio

Určitě ne:

  • Ježíši Kriste!
  • Pane bože!

Řekl bych, že neutrální oslovení bude – Hospodine! a Pane!

michalds

Hlavně uctivě.
Nejvyšší. Chvályhodný.

Kelt

Jméno Boha neznáme, a Boží jméno se nemá brát nadarmo. A proč vlastně oslovovat. Mnohokrát s někým mluvíme a neoslovíme ho a neřekneme jeho jméno a dotyčný ví, že s ním mluvíme. Takže dokonalejší bytost jako je Bůh to určitě pochopí. Hlavní je upřímný vztah.

Kepler

Boha oslovit neumím a on neoslovuje mně. Máme mezi sebou takové korektní vztahy. Akorát jednou jsem oslovil jednoho z božího mančaftu: „andělíčku, můj strážníčku, kde jsi byl ty vole, když jsem se ženil?“ Neozval se mi, zřejmě je na roztrhání.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.