Jak správně oslovit generálního ředitele při první konzultaci bak. práce?

Dobrý večer,
chci se zeptat, zda je někde k dohledání nějaká příručka, jak se správně chovat při návštěvě u generálního ředitele, který se mnou má konzultovat poprvé moji „práci“. Jak ho poprvé pozdravit, dobrý den, mé jméno…
děkuji

Odpovědi
anonym

Pokud ten ředitel není současně tvůj strejda Pepa, pak jej pozdrav, oslov „pane řediteli“, příp. „pane generální řediteli“, představ se (jménem a funkcí – např. Pepička Nováková, studentka druhého ročníku ´tamté´ školy) a připomeň mu, o co se ti jedná (jsem s vámi domluvena na…, dovolila jsem si vás oslovit ve věci…).
A pak se rozhovory vyvine.
😉

MK44

Knížku o společenském chování mají v každé knihovně. Knihovnice Ti ji určitě najde. Jen si ověř, že nejde o nějaké staré vydání. Oslovení „uctivá poklona, vašnosto“ nebo „čest, soudruhu“ jsou dneska out of date. Je ovšem nezbytné ji přečíst už během základní školy, nejpozději během střední. Na vejšce, při zadání bakalářské práce už na to nemusí být čas.

Myslím, jak píše i Mowla, že je vhodné oslovení „pane řediteli“. Dlouhý „pan generální ředitel“ by se mohl snad hodit jen při prvním oslovení, ale potom v dialogu už jen v případě nouze, abys získala čas a srovnala si myšlenky na správnou reakci; jinak zdržuje a dokonce vás od sebe vzdaluje, o což asi při konzultacích nebudeš stát.

ivzez

Pane řediteli
nebo
pane Příjmení v 5. pádě