sofid

Jak správně od mládí cvičit, aby mě ve stáří nebolelo tělo?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak správně cvičit, abych ve stáří netrpěl bolestmi kloubu, zad a vlastně celého těla. Je pravda, že když člověk posiluje s vlastní váhou (workout, calisthenics apod.) je to, to nejlepší?

Nejlepší odpověď
MK44

Pravděpodobně lze dotyčné projevy částečně omezit rozumnou zátěží, zdravou chůzí, správným držením těla, protahováním svalů a šlach – nedovolit jejich atrofaci a zkracování. Bez přetěžování, huntování těla, opotřebovávání kloubů, bez jednostranné zátěže. A samozřejmě nechlastat, nekouřit, nenervovat se, nezmrzačit se atd. jak se obecně dobře radí – většinou marně.
Ale jen pravděpodobně! Bezpečně lze vyloučit bolesti těla ve stáří toliko tak, že umřete mladý ;-(

Další odpovědi
mosoj

Tak ono tě bude bolet stejně. Možná že o něco méně.

Mirdas

Protahovací a posilovací cviky, nic extrémního.
Dodržovat životosprávu, zajít si zaplavat.
Poradit se s odborníkem.

Děda Louda

To nikterak vzájemně nesouvisí. Naopak zvýšenou námahou při cvičení si můžeš potíže spíš přivodit nebo zhoršit.