Mucillinka

Jak správně očistit houby?

Nejlepší odpověď
beer

90% čištění dělám už v lese kudlou, doma ten zbytek.
Pokud je na klobouucích ještě cosi přilepeno, nebojím se jejich horní část opatrně opláchnout..
Doplňuji:
Houby nasbírané v lesích s jemným, písčitým podkladem bývá potřeba za sucha očistit shora kartáčem na šaty, jinak píseček „skřípe v zubech“ ))

Další odpovědi
chudst

Take se s tim nepareme, normalne jen ocistime nozikem. Tecka. U klouzku pak jeste sundame tu slizkou hlavicku (coz se strhava dost blbe, ale pak chutnaji dobre :)). Delame to tak cely zivot a nikdy se nikomu nic nestalo :)

Berušinka

Hlavně nenamáčet!
Očistíš nejdřív nožíkem, pak můžeš nějakým hadříkem, který můžeš malinko navlhčit, prostě jen sundáš jehličí a listy … já se s tim nepiplám =D
Doplňuji:
Přesně, jak píše chudst.
Akorát mně to jde vždycky stáhnout dobře =P

anonym

Na klobouky používáme navhlčenou houbičku na nádobí. Jde to výborně.

johana 56

Přímo v lese kloboučky čisrím vlhčenými ubrousky,nožičky seškrábnu.

zdennyve

já se stím moc nepářu ve správné houbové polévce trochu jehličí neuškodí-hlavně neumývat pod tekoucí vodou!