koník.

Jak správně nastavit spárování e-mailů?

Mám celkem tři e-maly a v gmailu jsem si nastavil, že se mi do něj budou přeposílat i emaily z jiných účtů. Jak to, že se mi tam ty e-maly přepošlou až s cca hodinovým zpožděním, nebo vůbec? Lze to nějak upravit, aby ta časová prodleva nebyla tak vysoká?
Děkuji
Doplňuji:
Takže když budu chtít posílat emaly do aplikace Outlook mi to taky nepomůže, nebo ano?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Problém je v tom, že stahování mailů z ostatních účtů je udělané prostřednictvím POP3 a to z principu funkce není on-line. Interval stahování si sám nastavit nemůžeš, nastavuje ho provozovatel free mailu a má ho nastaven tak, aby to častými dotazy zbytečně nezatěžovalo servery. V praxi to bývá 15–30min a není to pořád stejné, závisí to na momentálním vytížení serverů, takže to může být v nepříznivém případě i mnohem více. Pokud se stane, že je cílový server v době stahování zrovna nedostupný nebo přetížený, tak se to stáhne při dalším příštím úspěšném pokusu. Takto se to chová jak v případě gmailu, tak i v případě seznamu. Pokud potřebuješ mít všechny maily ihned, používej lokálního klienta a do všech mailových schránek se připojuj prostřednictvím IMAP. Lokálního klienta můžeš mít klidně na flashce a maily si tak stáhneš na kterémkoliv PC s USB portem.
Doplňuji:
Pokud použiješ jako lokálního klienta Outlook a nastavíš ho tak, aby se se všemi emailovými schránkami spojoval prostřednictvím IMAP, budeš mít všechny maily online. Podobně jako když jseš například ve firemní síti připojen k Exchange serveru.

Další odpovědi
terry

U gmailu se mi stává taky.
Na seznamu to funguje dobře.