Avatar uživatele
koník.

Jak správně nastavit spárování e-mailů?

Mám celkem tři e-maly a v gmailu jsem si nastavil, že se mi do něj budou přeposílat i emaily z jiných účtů. Jak to, že se mi tam ty e-maly přepošlou až s cca hodinovým zpožděním, nebo vůbec? Lze to nějak upravit, aby ta časová prodleva nebyla tak vysoká?
Děkuji
Doplňuji:
Takže když budu chtít posílat emaly do aplikace Outlook mi to taky nepomůže, nebo ano?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tekumseh před 4034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tekumseh

Problém je v tom, že stahování mailů z ostatních účtů je udělané prostřednictvím POP3 a to z principu funkce není on-line. Interval stahování si sám nastavit nemůžeš, nastavuje ho provozovatel free mailu a má ho nastaven tak, aby to častými dotazy zbytečně nezatěžovalo servery. V praxi to bývá 15–30min a není to pořád stejné, závisí to na momentálním vytížení serverů, takže to může být v nepříznivém případě i mnohem více. Pokud se stane, že je cílový server v době stahování zrovna nedostupný nebo přetížený, tak se to stáhne při dalším příštím úspěšném pokusu. Takto se to chová jak v případě gmailu, tak i v případě seznamu. Pokud potřebuješ mít všechny maily ihned, používej lokálního klienta a do všech mailových schránek se připojuj prostřednictvím IMAP. Lokálního klienta můžeš mít klidně na flashce a maily si tak stáhneš na kterémkoliv PC s USB portem.
Doplňuji:
Pokud použiješ jako lokálního klienta Outlook a nastavíš ho tak, aby se se všemi emailovými schránkami spojoval prostřednictvím IMAP, budeš mít všechny maily online. Podobně jako když jseš například ve firemní síti připojen k Exchange serveru.

Upravil/a: tekumseh

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

U gmailu se mi stává taky.
Na seznamu to funguje dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek