Ivet27

Jak správně napsat, Schůzky budou 9 / 9 v 17. hodin.

Píše se za 9./9. tečka?

Nejlepší odpověď
annas

Nebo 9 /9 bez teček?

Obě varianty máte špatně, musela jsem bohužel jednu vybrat.

I když tvar s lomítkem se už nepoužívá, ale pokud se objeví, je třeba znát jeho správný pravopis, např. pro angličtinu.

https://www.skrblik­.cz/navod/jak-se-spravne-pise-datum/

Sejdeme se v sedmnáct hodin (17), nikoliv jak jste napsala vy (17.) v sedmnáctou hodinu. Číslovka řadová má jiný význam.

Sejdeme se 9/9 v 17 hodin, i
9. 9. v 17 hodin
9. září v 17 hodin

Astaroth-47 chybnou verzi neopravil, v příkladu mu pak chybí tečka.

Další odpovědi
anonym

Nebo 9 /9 bez teček?

Chybí další možnosti.

9.9. v 17 hodin
9. září v 17 hodin

elkon

Píše se za 9./9. tečka?

Obojí je špatně. Píše se 9. 9. v 17. hod. Bez lomítka.

annas

Elkon,

spravopis 9/9 je správně, je to nejúspornější varianta psaní data.

annas

Omylem jsem klikla, i když se dnes už moc nepoužívá, ale je dobré vědět, jak má zápis správně vypadat. .