libikf

Jak správně napsat přísloví v této větě? Vybral jsem si toto přísloví: ,,Lež má krátké nohy.´´ Je to správně?

Jak správně napsat přísloví v této větě?
Vybral jsem si toto přísloví: ,,Lež má krátké nohy.´´
Je to správně nebo bez uvozovek?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete to tak napsat.

Vybral jsem si toto přísloví: ,,Lež má krátké nohy.´´

Použíl jste přímou řeč, jsou to vaše slova, vaše sdělení. Přísloví se bere jako doslovný „citát“.

Pro ověření příklad

"Do uvozovek se vkládají také doslovné citáty, případně i přísloví a rčení: Říká se: „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.“. "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Uvozovky