kamila44444

Jak správně jíst

Má člověk jíst pravidelně po 3 hodinách i když nemá hlad, nebo až když má hlad/ kručí mu v břiše?

Nejlepší odpověď
anonym

To je od človeka ku človeku. Každý tvrdí niečo iné.
Logicky (všimnite si to slovo, logicky) si organizmus, keď mu niečo chýba, povie (mám hlad, mám smäd (žízeň), chcem spať).
Takže – vyberte si. Niekto je raz denne (od rána do večera) a je ako prútik, niekto sa napije pohára vod a priberie, jeden potrebuje to, druhý ono (hovorím o fyzických potrebách (mám hlad, mám smäd (žízeň), chcem spať).
A v neposlednej rade treba zohľadniť i životný štýl (domased, športovec, zloženie stravy (vegetariáni jedia stále, mäsožravci nie tak často, ale za to viac), a pod).
Poradiť by mohla nejaká nutričná sestra (poradca).

Doplňuji:
Ad Braník:

pekne to hovoríš, ale ja vôbec neviem, kde tento návod na optimálne stravovanie vznikol.

Ráno mi jesť nechutí, prvé jedlo zem tak 4 –5 hodín po tom, čo vstanem, aj to len také „ľahké“, hovorím tomu rozchodiť žalúdok.
Večer sa napráskam a pred spaním mlsnem, čo zostalo z večere, dvojku vínka a hajde do sníčkov
Podotýkam, že mám BMI index tak medzi 22 – 23, nešportujem, pracujem duševne, spím 4 – 5 hodín (bez problémov).

A poznám viacerých, ktorým proste ráno nechutí.
Popravde, pokladám tento názor (ráno dosyta, na obed do polosyta a večeru nepriateľovi) za, jemne povedané, zavádzajúci.

Našťastie sme individuality a máme rôzne potreby, preto akékoľvek generalizovanie je skôr škodlivé ako prospešné.

Další odpovědi
Braník

Drap píše,že jíst pravidelně, stále ve stejnou dobu, bez ohledu na hlad.Ale už vidím někodo,kdo jí a nemá hlad,snad jen chutě.Nebudu se řídit tím,že kouknu na hodinky a hle musím jíst.

jíst se má ráno zdravou snídaní ,aby měl člověk energii při práci,
cca po 5ti hodinách se hlad sám dostaví a to je čas k obědu,
poté bych viděl jen malou zeleninovou sváču a na večer -lehkou večeři.

Drap

Nejlépe pravidelně, stále ve stejnou dobu, bez ohledu na hlad.