calad

Jak správně hledat v elektronických schématech?

vaše zkušenosti, postřehy, nápady, odkazy na weby, prostě cokoliv. předem děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Zřejmě máte na mysli takové schema, které se nevejde na jednu stránku. Na to není možné jednoznačně odpovědět. V každém oboru se ustálilo jiné řazení, také různé firmy kreslí dokumantaci různě. Většinou nezbývá nic jiného, než tomu věnovat čas, seznámit se se značením bloků, špiček konektorů a označením signálů. Zpravidla každá dokumentace začíná blokovým schematem s vysvětlením zkratek a značek.

Další odpovědi
tom004

Záleží na tom jaká schémata myslíte, a jaké jsou Vaše teoretické znalosti obvodů,ze kterých se skládají.

Děda Louda

Jsou v tom, holt, léta dřiny a odříkání. Chce to fištrón a sicflajš, protože neexistuje jednoznačná metodika.