iji

Jak správně fotit LP desky ?

Může mi prosím někdo poradit jak správně fotit LP desky ? Jeich obal je lesklý a když použiji blesk, tak se mi to odraží. Co koupit nějakou lampu ? Mám fotoaparát SAMSUNG DV300F. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Na fotoaparátu nezáleží. Foť ji bez blesku , bez umělého osvětlení někde ve svetlé místnosti, tak aby na ni nedopadalo přímé světlo z oken. Tedy vlastně ve světlém stínu. Ideální by bylo, aby místnost měla bílé zdi a také je třeba najít vhodný úhel focení.
Doplňuji:
Ještě by pomohl polarizační filtr.