Avatar uživatele
kupkina

Jak správně doplnit čárky do věty

„nejhorší je na tom to že jsou zde tací kteří nemají velké ale vůbec NIC“
tak, aby dávala dobrý smysl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

čárka bude před ŽE a před KTEŘÍ. Před „ale“ je to zde diskutabilní, neboť z této věty není jasné, zda v ní plní funkci částice, nebo spojky. Vypadá to spíše na tu částici zdůrazňující ono „vůbec nic“, takže bych ji tam nepsal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Jak je vidět,tak Vám ta věta smysl dala,když jste byla schopná o ní asi tak hodinu diskutovat. Nevím,proč tady pokládáte takovou otázku,když sama nejlépe víte,jak to má být…ještě ke všemu to zařazení?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Já bych dal bez té poslední čárky – není to věta ani část rozdělené věty.

Nejhorší je na tom, že jsou zde tací, kteří nemají velké ale vůbec NIC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ať to čtu zprava nebo zleva otázce vůbec nerozumím. Prostě nedává smysl.
To je ta sopka.

Pro panenku : Jak je to s USB ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Nejhorší je na tom, že jsou zde tací, kteří nemají velké, ale vůbec NIC.
Jenže mi nesedí ta poslední slova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Kupkino nechcete toho už prosim vás nechat,akorát zde zase zbytečně vyvoláváte hádku.
Sopkou určitě ne Mosoji ale někteří uživatelé (sice nevím proč)tu pěkně soptí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Vy toho Rynka nenecháte na pokoji, že? Vaši odpověď na odpověď mojí nepiště OPĚT veřejně, ale když už, tak mi napište e-mail a nedělejte si zde ostudu před českým národem … Už teď ji máte velkou..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Věta je zmatená, chybí zřejmě návaznost na předchozí kontext a stylizace „nemají velké? … NIC“ odporuje duchu spisovného českého jazyka. Možná jde i o špatný překlad.
Nic velké nebo malé? Nic je nic.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GangstaHelper

Básník chtěl možná řici, že se u nich nenachází nic velkého, jen vše malé.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mladý muži, nic ve zlém. Ale Vaše vysvětlení neodpovídá zadání věty. Kdybych chápala jen malé (co – nic?), nikoliv jen velké (co – nic?), tak by šlo o jiný mluvnický vztah.
Opakuji, že nic je nic, ať je velké nebo malé.

před 5047 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BENYTA

Tak všichni jste se dozvěděli,že KUPKINA to má za jedna,tak jí to věřte…když tomu věří sama…

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kupkina

Ta věta pro mě neměla žádný smysl, smysl měla pro mě pouze jako nesmysl. Zařazení je správně, je to věda napsat správně čárky, ty sama, kropitko, jsi toho důkazem.
Na závěr bych chtěla poděkovat pánům Gangstahelperovi a Quentosovi za uvedení správné podoby a věřím, že se to rynkovi zdejšími kolegiálními kanály donese.

před 5050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kupkino, divím se, že zadáváte nesmyslnou větu, jak sama přiznáváte. Chcete-li se předvádět, vyberte si závažnější téma a nezkoušejte uživatele jako žáčky ve škole.
Větu jsem předložila 2 docentkám z katedry CJL a obě žasly. Nebudu raději uvádět jejich komentář k formulaci a k interpunkci.

před 5047 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

No,já si myslím,že když Vám vadí,že mi občas někde chybí čárky,tak to bude tím,že Vy nejste schopna ani žádné souvětí sesmolit. Rozumím tomu,že Vás to pak irituje k přihloplým poznámkám a urážkám. Přeji hezký večer a přemýšlejte pro změnu nad tím,jak napsat nějakou větu a kam dát jakou čárku…

před 5050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kupkina

Tvoje invektiva míjí cíle, se souvětími jsem nikdy problémy neměla. Moje sdělení mají hlavu a patu a jsou srozumitelná. A vizuální úprava rovněž za jedna.

před 5050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Zřejmě se jedná o nejdelší souvětí,co jste kdy napsala, gratuluji k Vašemu úspěchu. Jen tak dál,to přijde samo,ještě doladit to tykání a bude to v naprostém pořádku.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kupkina

Kdybys šmejdila důkladně, viděla bys i několik delších. Ale abys pro samou délku nezapomínala na obsah.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Obávám se,že nemusíte mít obavu,že bych zapoměla obsah Vašich vět,žádný podstatný obsah totiž nemají. Tedy aspoň většinou. Zřejmě někdy máte světlé chvilky, no a to je pak počteníčko. Viz. Vaše diskuze s Rynkem…

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kupkina

Děkuji, ale nevím, jestli to mám brát jako poklonu, protože rynek je slabý protivník. Po několika okamžicích, kdy mu dojde myšlenkový materiál, začíná stavět na odiv svou výšku, kila a svaly, na což nejsem vůbec zvědavá.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Tak mu budete muset naznačit na co jste u něj zvědavá a ne se s ním začít hned hádat,když Vás hned nepochopí o co Vám jde. No nic přeji hezký večer,dobrou noc a nechte si zdát o Rynkovi. Pa

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek