kupkina

Jak správně doplnit čárky do věty

„nejhorší je na tom to že jsou zde tací kteří nemají velké ale vůbec NIC“
tak, aby dávala dobrý smysl?

Nejlepší odpověď
quentos

čárka bude před ŽE a před KTEŘÍ. Před „ale“ je to zde diskutabilní, neboť z této věty není jasné, zda v ní plní funkci částice, nebo spojky. Vypadá to spíše na tu částici zdůrazňující ono „vůbec nic“, takže bych ji tam nepsal

Další odpovědi
kropitko

Jak je vidět,tak Vám ta věta smysl dala,když jste byla schopná o ní asi tak hodinu diskutovat. Nevím,proč tady pokládáte takovou otázku,když sama nejlépe víte,jak to má být…ještě ke všemu to zařazení?

GangstaHelper

Já bych dal bez té poslední čárky – není to věta ani část rozdělené věty.

Nejhorší je na tom, že jsou zde tací, kteří nemají velké ale vůbec NIC.

mosoj

Ať to čtu zprava nebo zleva otázce vůbec nerozumím. Prostě nedává smysl.
To je ta sopka.

Pro panenku : Jak je to s USB ?

Miroslavst

Nejhorší je na tom, že jsou zde tací, kteří nemají velké, ale vůbec NIC.
Jenže mi nesedí ta poslední slova.

panenka

Kupkino nechcete toho už prosim vás nechat,akorát zde zase zbytečně vyvoláváte hádku.
Sopkou určitě ne Mosoji ale někteří uživatelé (sice nevím proč)tu pěkně soptí.

Jahoda

Vy toho Rynka nenecháte na pokoji, že? Vaši odpověď na odpověď mojí nepiště OPĚT veřejně, ale když už, tak mi napište e-mail a nedělejte si zde ostudu před českým národem … Už teď ji máte velkou..

annas

Věta je zmatená, chybí zřejmě návaznost na předchozí kontext a stylizace „nemají velké? … NIC“ odporuje duchu spisovného českého jazyka. Možná jde i o špatný překlad.
Nic velké nebo malé? Nic je nic.

GangstaHelper

Básník chtěl možná řici, že se u nich nenachází nic velkého, jen vše malé.

annas

Mladý muži, nic ve zlém. Ale Vaše vysvětlení neodpovídá zadání věty. Kdybych chápala jen malé (co – nic?), nikoliv jen velké (co – nic?), tak by šlo o jiný mluvnický vztah.
Opakuji, že nic je nic, ať je velké nebo malé.

BENYTA

Tak všichni jste se dozvěděli,že KUPKINA to má za jedna,tak jí to věřte…když tomu věří sama…

kupkina

Ta věta pro mě neměla žádný smysl, smysl měla pro mě pouze jako nesmysl. Zařazení je správně, je to věda napsat správně čárky, ty sama, kropitko, jsi toho důkazem.
Na závěr bych chtěla poděkovat pánům Gangstahelperovi a Quentosovi za uvedení správné podoby a věřím, že se to rynkovi zdejšími kolegiálními kanály donese.

annas

Kupkino, divím se, že zadáváte nesmyslnou větu, jak sama přiznáváte. Chcete-li se předvádět, vyberte si závažnější téma a nezkoušejte uživatele jako žáčky ve škole.
Větu jsem předložila 2 docentkám z katedry CJL a obě žasly. Nebudu raději uvádět jejich komentář k formulaci a k interpunkci.

kropitko

No,já si myslím,že když Vám vadí,že mi občas někde chybí čárky,tak to bude tím,že Vy nejste schopna ani žádné souvětí sesmolit. Rozumím tomu,že Vás to pak irituje k přihloplým poznámkám a urážkám. Přeji hezký večer a přemýšlejte pro změnu nad tím,jak napsat nějakou větu a kam dát jakou čárku…

kupkina

Tvoje invektiva míjí cíle, se souvětími jsem nikdy problémy neměla. Moje sdělení mají hlavu a patu a jsou srozumitelná. A vizuální úprava rovněž za jedna.

kropitko

Zřejmě se jedná o nejdelší souvětí,co jste kdy napsala, gratuluji k Vašemu úspěchu. Jen tak dál,to přijde samo,ještě doladit to tykání a bude to v naprostém pořádku.

kupkina

Kdybys šmejdila důkladně, viděla bys i několik delších. Ale abys pro samou délku nezapomínala na obsah.

kropitko

Obávám se,že nemusíte mít obavu,že bych zapoměla obsah Vašich vět,žádný podstatný obsah totiž nemají. Tedy aspoň většinou. Zřejmě někdy máte světlé chvilky, no a to je pak počteníčko. Viz. Vaše diskuze s Rynkem…

kupkina

Děkuji, ale nevím, jestli to mám brát jako poklonu, protože rynek je slabý protivník. Po několika okamžicích, kdy mu dojde myšlenkový materiál, začíná stavět na odiv svou výšku, kila a svaly, na což nejsem vůbec zvědavá.

kropitko

Tak mu budete muset naznačit na co jste u něj zvědavá a ne se s ním začít hned hádat,když Vás hned nepochopí o co Vám jde. No nic přeji hezký večer,dobrou noc a nechte si zdát o Rynkovi. Pa