dust8

Jak správně desinfikovat dobírku, jež přijde v krabici?

Je třeba ze všech stran postříkat nějakou rozprašovací desinfekcí?
Je nutné i potom mít na rukou rukavice?

Po rozdělání vystříkat desinfekcí i obsah dobírky?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží i na obsahu. Koronavirus přežije na různých materiálech různě dlouhou dobu.

Další odpovědi
Hufnágl

Nejlépe uděláš, když obsah zásilky preventivně namočíš ve vaně v Savu.

zjentek

A co takhle rozbalit zásilku v atombordelu a masce venku na zahradě a pak si v klidu jít umýt a vydesinfikovat ru­ce?

Hlada

To ti tady nikdo neřekne. Kromě kusé a neustále omílané informace o kartonu, mědi, nerezu a plastu o tom nikdo nic neví.
Pro sebe jsem si vytvořil amatérské pravidlo, že všechno, co nejde omýt, nechávám dva dny v „karanténě“.