gundhii

Jak správně dávat prádlo do pračky?

Dobrý den, vedeme diskuzi, že prádlo se do pračky(bubnu) musí vkládat byť „halabala“ ale SLOŽENÉ, tedy v žádném případě „hňácat“ rovnou z koše na prádlo do bubnu. Prádlo se tak lépe vypere a zároveň se prodlužuje životnost pračky. A nebo je to zcela jedno? A co staré vs. moderní nové pračky? Těm je to již jedno? Třeba těm, které perou „párou“? Jako odpověď uvítáme odkazy na fundované články na internetu. Soukromé názory jsou zase jen názory do diskuze. Děkujeme.

Nejlepší odpověď
baghira

Složené je nesmysl, protože jednak se pohybem v pračce zase rozloží, a druhak smyslem praní snad je, aby se prací prostředek dostal všude. Nevím proč zrovna poskládané by se mělo líp vyprat, to spíš naopak. Takže neskládat – je to k ničemu.

Ale o můj názor stejně nestojíte, a na internetu si hledejte sami.

Další odpovědi
Valky

Nikdy v životě jsem neviděla, aby někdo prádlo do pračky skládal? :D Co to je za blbost? :D S prominutím.. Prádlo prostě nahňácat do pračky, hodit tam prášek a hotovo… na co v tom hledat vědu! ;)

fcoop

Hlavně bacha na vodní kámen – to je totiž prevít – ten vám rozbije pračku!

Deli

Prádlo tam volně naházet, neskládat, nenacpávat pračku silou… Jemné prádlo vložit do pracích sáčků. Lůžkoviny, ručníky, záclony smotat do takových vzdušných (ne těsně utažených) válců – to proto, že se Vám nenamotají do sebe a pračka nebude mít problém prádlo vyvážit při ždímání.
Také některé kusy (džíny, pánské kalhoty k obleku, trika s obrázky, halenky s aplikacemi…) je lépe prát otočené na ruby.
Není to jen můj názor, ale praxí potvrzená zkušenost.

RomanP

jednoduše to tam nacpete něco málo přes polovinu bubnu a ono se to při prání srovná samo.