DoubleD

Jak spravne cvicit a jist pri snaze zhubnout?

Dobry den, mam dotaz. Je mi 17 let, vazim 55kg a merim 155cm. Ano, BMI mam v norme, ale nevadilo by mi shodit nejake to kilo. Hlavni problem jsou silna stehna. Vim, ze bez pohybu se neobejdu, jen bych chtela poradit, jak spravne cvicit a jist, abych vzhledem k memu veku a ostatnim dispozicim trochu zhubla. Dekuji predem za odpovedi :))

Nejlepší odpověď
Alesh

Všechny varianty bez pohybu jsou z principu kravina. Jsou holky, co jen nežerou a dost často to dopadá tragicky, i když v určité fázi to vypadá dobře. Co se stravy týče, tak to není o drastickém omezování příjmu potravy, dá se jíst zcela standardně, co se množství týče, pokud to je ale ve správné skladbě a v kombinaci s pohybem. Obecné rady: eliminace tuků, jejich nahrazení sacharidy a bílkovinami. Vyhýbat se fast foodům, smaženým jídlům (hranolky nahradit bramborami, rýží…). Preferovat lehká jídla: těstoviny, ryby, kuřecí. Zelenina se dá jíst prakticky neomezeně. Z pití pak nepít slazené limonády, Coly atd.
Sport na hubnutí je dobrý skoro každý, důležité je ho dělat pravidelně (což nemusí nutně znamenat denně), ale třeba obden, několikrát týdně. Nesmíš se nutit, musí tě to bavit, hlavně si nedávej hned totální záběr, to tě pak přestane bavit a po měsíci to zabalíš. Na hubnutí jsou potřeba vytrvalostní disciplíny, tělo tuk odbourává až cca po půl hodině fyzické činnosti. Na zeštíhlení stehen je naprosto perfektní kolo. Pokud přes sezónu půjdeš 3× týdně na kolo na 2–3 hodiny, tak po tom roce budeš mít nožky jak bohyně. 😉 K tomu si to prostřídej s in-line a nebude to mít chybu. Taky můžeš jít do joggingu. Jít tak ± na hodinu, lehký běh v kombinaci s chůzí. Hlavně to nepřežeň, chce to pravidelnost, vytrvalost, trpělivost a hlavně se tím musíš bavit.