Pavel Ou

Jak správně brzdit před kruhovým objezdem?

Dobrý den. Dnes jsem absolvoval další hodiny autoškoly. Když jsem přijížděl ke kruhovému objezdu, tak jsem přeřadil na 2. stupeň s nohou jemně na brzdě. Po dojetí ke kruhovému objezdu vedle mě vyjížděl kamion, tak jsem sešlápl i spojku, kdybych potřeboval zastavit. Můj instruktor se najednou kapku „rozjel“ a začal mě poučovat, že spojka se před kruhovým objezdem dává pouze, když je nutné zastavit. Na mé vysvětlení proč jsem tak učinil odvětil stejně.

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží na konkrétní situaci. Ale obecně ano, spojku jen při řazení, nebo při zastavení. Nicméně nemyslím, že by bylo třeba se nějak „rozjíždět“ 😉 Až na drobné vyjímky nemá smysl zpojku v jiných situacích používat.
Je trochu otázka co znamená „vedle mně vyjížděl kamion“
Pokud máš v úmyslu dále zpomalit a už by to na danou rychlost cukalo, tak ano, spojku a vyřadit (ale to už je vlastně vážně míněná příprava na zastavení)

Další odpovědi
Sameotazky

Instruktoři v autoškole bývají často labilní a s výsledky jejich práce se denně setkáváme na silnicích.

Filip84

Z rozhledových podmínek, hustoty provozu, předpokládaného adhesního poměru vozovky a šířky pozemní komunikace ustanovíš bezpečnou rychlost, kterou budeš kruhový objezd projíždět. Na tuto rychlost snížíš rychlost vozidla zavčasu, a když je potřeba zastavit vozidlo, tak prostě vymáčkneš spojku, vyřadíš na neutrál a dobrzdíš. Na spojce se nestojí. Až se bude jevit, že půjde pokračovat v jízdě, vymáčkneš spojku, zařádíš první rychlostní stupeň a rozjedeš se.

Jestli Ti říká učitel něco jiného, tak ho poslechni, většina učitelů jsou zamindrákovaní blbci a srážku s blbcem nevyhraješ. Ono taky zkušební komisař je, často, úřední blb, a proto pro něj platí to samé. Oni ti učitelé, většinou, taky ví, co za cypiny bude ten komisař vyžadovat, tak Tě tomu učí.

Tak to prováděj, a jak uděláš zkoušky, vyprdni se na to. Jednoduché!

Hlada

Při brzdění se spojka vypíná až těsně před zastavením, kdy se otáčky motoru blíží volnoběžným. To se naučíš automaticky delší praxí. Nejspíš jste jeli ještě dost rychle, takže poučení instruktora bylo správné.

nyjono

To taky záleží na tom, jak daleko ten kamion byl.
Všechno je o praxi a čím víc hodin najezdíš, tím líp.
Časem získáš zkušenosti i odhad.
A ano, spojku, když plánuješ zastavit.

Kryšpín

Kup si automat a bude pohoda

Filip84

Kryšpín: Když ale udělá papíry na automatu, budou mu omezeny na automat harmonisačním kódem. Proto, jestli chce normální řidičák, což asi chce, když ho dělá, tak je mu taková rada k ničemu.

Jerome B

Příspěvek smazán administrátorem.