cepik

Jak správně a účinně vypovědět rámcovou smlouvu s Terra Group?

  1. Jak mám vhodným způsobem vypovědět „Rámcovou smlouvu o poskytování služeb“, která je „na dobu neurčitou“?

Jedna se o smlouvu uzavřenou se společností Terra Group Investment a.s. a předmětem smlouvy je zprostředkování dodavatele/ů energií.
(Podotýkám, že jde o firmu, která ráda vyhrožuje sankcemi, a tzv. praktiky Šmejdů jim až tak cizí nejsou. Jinak celkem klasika – jedná se o smlouvu uzavřenou paní v důchodě. :-/ )

Součástí rámcové smlouvy je i plná moc k uzavírání smluv o dodávkách energií (elektřina, plyn) a dále pak sankční pokuta (5.000 czk) pro případ, že spotřebitel znemožní v době trvání smlouvy plnění předmětu smlouvy (např. nepodepíše smlouvu s vybraným dodavatelem apod.).

  1. Ve výše uvedené rámcové smlouvě není uvedena výpovědní lhůta a ani to podle jakého zákona se rámcová smlouva uzavírá. Předpokládám správně, že pokud doručím „Výpověď z rámcové smlouvy a zrušení Plné moci“ tak nabude výpověď účinnosti/platnosti v den doručení? (Nebo jsou nějakým zákonem určeny obecné lhůty?)

Budu rád za nasměrování.. Díky..

Odpovědi
ivzez

Podle mne byla smlouva uzavřena podle NOZ → nového Obřanského zákoníku.

Doručíte-li (nejlépea dopočuně s dodejkou) písemnou výpověď
před koncem prosince, začne 1. ledna běžet výpovědní doba,
která skončí 31, března. Nezapomeňte zrušit (vypovědět) plnou moc a odvolat souhlas se zpracovýním osobních údajů!

Kdyvste chtěl skončit dříve, musel byste navrnout ukončení dohodou. Ovšem tomuto návrhu nemusí druhá strana vyhovět.
(Dohodu lze uzavří jen v případě, že s návhem souhlasí obě strany.)

Poznámka: Součástí každé smlouvy jsou Všeobecné obchodní podmínky ( https://www.te­rrahome.cz/do­kumenty/vop.pdf ), v nichž bývá upřesněno vše, co není upraveno přímo ve smlouvě.

Terra Group v OR.Justice.cz :
https://or.jus­tice.cz/ias/u­i/rejstrik-firma.vysledky?sub­jektId=621379&t­yp=PLATNY

Více zdrojů.

Pepa25

Podle popisu jde o smlouvu o tzv. pseudoaukci. Klíčové je vědět, jestli

  1. už uplynulo 14 dnů od uzavření smlouvy (do této doby lze smlouva uzavřená mimo provozovnu zrušit)
  2. už byla uzavřena smlouva s vybraným (zprostředkovaným dodavatelem)

Pokud uplynulo 14 dnů, tak máte možnost od smlouvu vypovědět, ale protistrana bude chtít buď těch 5 tisíc nebo uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem.

Hlada

Výpovědní lhůta je uvedená v odst. IV. Předsmluvních informací – min. 3 měsíce před koncem čtvrtletí.

Hlada

Nejsou to šmejdi. Mně se podařilo před dvěma lety s nimi uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí na další dva roky za stávající cenu. Teď mi musí vysoutěžený dodavalel dodávat další dva roky elektřinu za cenu v době podpisu. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo správně odhadnout, že cena elektřiny bude stoupat, je pro mě smlouva výhodná.