zjentek

Jak spotřebitel pozná, zda jsou pytlíky v balení porcovaného čaje papírové anebo plastové?

Určitě by si totiž nerad louhoval ve vroucí vodě plasty a dostal takto do organismu miliony mikroplastů. Má právo se informace/sku­tečnosti z přebalu dozvědět?

Nejlepší odpověď
marci1

Těžko. Většinou nylonové sáčky bývají trochu průhlednější a ve tvaru pyramidy:
https://www.ma­ll.cz/caj/pre­miers-darjeeling-pravy-indicky-zeleny-caj
I papírové sáčky mohou být lepeny umělotinou. Já piji jen čaj sypaný, většinou ajurvédský.
https://www.li­dovky.cz/domov/mi­kroplasty-v-caji-hlavni-slozka-je-z-organicke-latky-brani-se-vyrobci-problem-je-ale-nylon.A191017_162­626_ln_domov_mlg
🙂

Další odpovědi
da ny

Asi velmi těžko. Člověk to nepozná ani podle ceny porcovaných čajů.
Ani u bylinných, kde by 100% celulózu člověk očekával.
Zlaté sypané čaje :D, to máte „sichr“.

„Většinou se jedná o sáčky s příměsí umělých vláken, kterých se v kompostu prostě jen tak nezbavíte.“
https://livin­g.iprima.cz/by­dleni/pouzite-cajove-sacky-tipy-recyklace

Ametyst

Hodně čtu. I složení potravin. Těmi nylonovými sáčky s čajem jsem zklamaná a nechci je kupovat, ale upozornění pro zákazníka chybí. Koupila jsem si nové sítko na sypaný čaj, dřív se tomu říkalo vajíčko.

Pepa25

Obyčejné pytlíky obyčejných značek jsou z obyčejného papíru, ale speciální pyramidové sáčky s popisy jako „micro-permeable material infuses the aromatic slowly“ (citováno z jedné krabičky z Lidlu) jsou bůhví z čeho

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pepa25>>>„Obyčejné pytlíky obyčejných značek jsou z obyčejného papíru“… Nemám sebemenší tušení, o čem píšeš a za co to má vypovídat.

Ametyst

Zjentek: mikroplasty do těla dostaneš i s tabletkami a pilulkami a kapslemi s postupným uvolňováním. Stále jich přibývá, aby líný člověk nemusel hlídat hodiny, kdy si vzít prášek, nebo vstavat v noci. Takže vezme jeden na 24 hodin a spolkne.

zjentek

No já zatím ještě nic z uvedenýho nejedl, takže nedostanu. (;

Ty čaje mi fakt vadí. Vypadá to jako papír, ale papír to není. Teď to vidím, kdy po čtyřech přehazuji kompost přes síto. Sáčky jsou tam neporušené, protože před lety jsem je tam naivně naházel s tím, že jde ještě o papír. Jak vidno, nešlo. Díky.

Ametyst

Zjentek: No nazdar, to jsem nevěděla. To jsou tedy netkané textilie a ne papír. Hlavně že uchošťoury nesmí být plastové.

zjentek

Fajn. Konečně tady taky někdo něco neví. (;
Ale nemusí jít vždy nutně o netk. textilii. Kdesi jsem četl, že i do papírových sáčků se přidává plast pro formu a vlastnosti. Tedy krom toho, že i ty papírové se lepí PP, tedy polypropylenem, který se v horké vodě bez problémů uvolňuje.

zjentek

Marci je tady velmi mylné se domnívat, že z plastu jsou jen ty „pyramidky“. Viz můj komentář výše. (;

Oprava: po čtyřech letech, ne „po čtyřech“!!! (; ((;