annas

Jak spolu souvisí první jaderný výbuch pod vodou a tzv. revoluční plážový oděv?

Byla to bomba-oděv byl tak malý, že prozradil o nositelce téměř úplně všechno…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Marshallovy ostrovy-atol Bikini a plavky bikiny.

Další odpovědi
vagra

O vražedných účincích jaderného záření se v roce 1946 ještě netušilo. Demonstrace obrovské síly stvořené člověkem veřejnost nadchla a jméno Bikini se stalo hitem. A tak není divu, že když jen pár dnů po výbuchu francouzský automobilový inženýr Louis Réard představil revoluční plážový úbor, dal mu jméno bikiny.

Čtyři trojúhelníčky kryjící jen to nejnutnější, alespoň z pohledu roku 1946, byly také výbuchem. Přesněji, byla to bomba. „Jsou tak malé, že o své nositelce prozradí úplně všechno, snad kromě jména matky za svobodna,“ tvrdil jejich tvůrce. Mravokárci byli zděšeni, muži oceňující ženskou krásu nadšeni, a ženy stejně tak. Bikiny se staly stejným hitem jako jméno, které dostaly do vínku.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/206562235­300023/