simsalabim

Jak spolu rozmíchat máslo a čokoládu tak, aby se nesrazily?

Vždycky se z nich pak stanou takové jako pucky a celý je to v háji… Nemáte nějakou osvědčenou „metodu“, která funguje? Popř. prosím popište postup, jak to děláte vy (úspěšně).

Odpovědi
Sůwa

Pokud v tekutém stavu, tak nejlépe ve vodní lázni za stálého míchání. Jde to i v MW, ale tam už je třeba vyzkoušet přesný čas, aby se máslo ani čokoláda nerozpustily úplně a pak mícháním spojit.
Pro Danču 84 : dotaz nebyl na polevu, ale jak spojit máslo a čokoládu. Na polevu samozřejmě dávám 100% tuk a podle jedné starší odpovědi vím, že to tak dělá i hanulka.

hanulka11

já bych neprve rozpustila čokoládu a do ní vmíchávala máslo ,ale nesmí být ztuhlé

Danča84

Já do polevy nedávám máslo, ale 100% tuk. Dám do plastové vaničky např. od margarinu 100g nalámané čoko. na vaření, asi 1cm plátek tuku a všechno takhle šoupnu do mikrovlnky, na střední výkon, tak minutu-dvě. Pak vymíchám lžící dohladka. Nepoužitý zbytek ve vaničce zavřu (proto používám zavírací od margarinu:-D), nechám ztuhnout a v lednici vydrží do příště, pak zase rozehřeju v mikrovlnce. Nikdy se mi nestalo, že by poleva zpuckovatěla. Jen jednou, když jsem neměla omegu, a dala místo ní… máslo:-)

Michal1N

dej nižší teplotu a rozpouštěj směs pomaleji, pokud už se to zapuckuje tak přidat tuk