Kelt

Jak spočítat slova ve slovníku?

Různé slovníky – obvykle dvojjazyčné obsahují několik tisíc hesel. Učím se cizí jazyk a píšu si slovíčka a také si je čísluji, abych měl přehled, kolik toho umím. Například ve francouzštině, která má mužský a ženský rod. Jak je to u přídavných jmen – malý, malá například – petit, petite – jsou to dvě slova, nebo jenom jedno, s tím, že znám gramatiku? Podobně nepravidelná slovesa v angličtině , například jít – to go, went, gone. Zapsat si 3 výrazy, nebo jenom jeden? Je to formální záležitost, dělám to pro sebe, ale jak se na to díváte vy? Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Různé tvary jednoho slova (nebo časy u slovesa)
bych brala jako jedno slovo.
___
Doplňuji – neodpověděla jsem jednoznačně:
otec- otce – otci » jeden výraz
malý, malá, malé; menší » jeden výraz
být – jsem – byli jsme – byli byste » jeden výraz

klumprt

Já bych to viděl tak, že go, went, gone je jedno slovo. Jen je těžší o to, že jde o nepravidelné sloveso.
Ale zase by šlo třeba anglické sloveso „lie“ uznat jako dvě slova. Jednak „lhát“ a jednak „ležet“. Ale jen v případě, že se naučíš oba významy!