Jak spočítat orientačně dobu dožití osoby?

Prarodiče se dožili 68 a 75 let. Rodiče 69 a 71 let. Lze z toho vydedukovat dožití dětí kolem 70 let? Jistě, plno faktorů, strava, sport, práce (fyzická nebo duševní).

Nejlepší odpověď
zjentek

za mě- ani bych netoužil po tom to orientačně vědět :o

Další odpovědi
bolak

Ještěs nenapsal kolik je vám, ale jinak bych to bral dle genu, kde s každou další generací sdílíš o 50% méně. Takže kdybych já jako dítě měl rodiče kteří zemřeli v 90 a 85 a prarodiče kteří zemřeli v 60 55 79 33, tak sečtu prarodiče a rodiče s koeficientem 2, čili 33+79+55+60+9­0+90+85+85=577/8=72,125

Pak bys mohl sledovat taky tendence, jestli rodiče se dožili vyššího průměrného věku než prarodiče, a kdyby ne, tak je tam pravděpodobnost nějakýho mutujícího genu kterej každou vaši generaci připravuje o nějaký ten rok života.

Další věc je pohlaví, protože pokud je to syn, tak pánové se dožívají nižšího věku věku než dámy, takže z průměru ubrat. Ale zase, můžete mít v rodině zhoubný onemocnění který postihujou jen ženskou část, takže na to musíš brát ohled.

A pak taky nezapočítávat do průměru ty členy rodiny, kteří umřeli po nehodě, protože to je individuální záležitost a s dožitím dalších generací to nemá pranic společnýho.

marci1

V jistém smyslu má věk dožití rodičů a prarodičů vliv na dožití (DNA). Svoji délku života však můžeme velmi ovlivnit životním stylem, aktivitou, dokonce volbou partnera. Záleží i na tom kde žijeme, nestresovat se a smát se.
Pokud chceme být zdraví a dožít se co nejvyššího věku musíme znát svůj krevní tlak, cukr, cholesterol. V naší rodině se dožíváme vyššího věku ( kolem 85 let a více ), tak doufám, že i ti žijící se dočkají vysokého věku. 🙂
Kalkulátor dožití pro zábavu : http://clovekon­line.cz/kalku­lator-veku/