Legenda

Jak spočítat množství plynu unikající z tlakové lahve?

Jak spočítám množství plynu, které unikne z tlakové lahve?

Stačilo by to nějak zjednodušeně, potřebuji přijít na to, zda při plně otevřeném uzávěru unikne dostatek, tj. 3,5 l plynu pod tlakem 200 bar.

Není to domácí úkol, pokud by to chtěl zas někdo nahlásit ;)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepíšeš za jak dlouho.
Jediný dostupný způsob, je vážení na přesných vahách.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jen doplním mosoje, že také nepíšeš z jak velké tlakové lahve.
Už nyní ti mohu spolehlivě říct, že z dvoulitrové láhve neunikne 3,5 l plynu i pokud by byl pod větším tlakem než 200 bar.

Dochy

Jen opravím Raibeka… Z 2l nádrže, která by byla plněna pod tlakem 200bar by do atmosféry mohlo uniknout výrazně víc než 3,5l plynu 😉
(konkrétně asi tak 400 pokud nebyl v nádrži zkapalněn)