alfastar

Jak spočítat cenu podlahy a příček?

Plánujeme koupit domek k rekonstrukci a ještě před koupí bych si chtěl udělat velmi hrubý nástřel ceny podlahy a příček. Konkrétně by mě zajímalo, jak se dá spočítat třeba m2 podlahy, informativne by mě zajímalo, jak vlastně taková podlaha má být udělána, tj. jaké vrstvy a čeho (pouze hrubá podlaha, nechci teď řešit, jestli to bude plovoucí nebo co, prostě jen do stěrky). Stejně tak u příček, tam to je snadnější, takže předpokládám, že cca spočítat množství materiálu plus spojovací materiál, ale u těch podlah vůbec nevím jak se dělají, jaká izolace, jaké tloušťky čeho atp. Nebudu se do toho sám pouštět, ale chtěl bych do toho trošku vidět a mít představu. Vzhledem k novým rozvodům odpadu a vody bude třeba všechno udělat nanovo. Domek nemá sklep. Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

K rekonstrukci budeš potřebovat projekt…
A projekt nelze udělat na základě informace, že domek nemá sklep…
😉
Pozvi si projektanta/ar­chitekta, který na místě situaci zkoukne a navrhne ti možná řešení – a uvede ti i jejich hrubý cenový nástin…
😉

Další odpovědi
Emefej

Ani hrubý nástřel ceny nejde na dálku udělat. Stavbu musí vidět odborník a kvalifikovaný odhad ceny může udělat až po její prohlídce. Pokud bude někdo na dálku házet cenami, tak mu nevěř.

quentos

„plánujeme loupit domek“… bacha na překlepy, mohly by vás dostat do křížku se zákonem :{DD>