Tomas006

Jak spočítám tento příklad?

V Lidlu prodávají plastové postavičky. Je jich 24 postav. Jeden balíček (kde nevíme jaká postavička se tam nachází ) se prodává za 15 Kč. Kolik balíčků za kolik peněz musím koupit abych měl alespoň každou postavičku 1×?

Odpovědi
Dochy

Pokud víš kolik se jich vyrobilo (řekněme x) a pokud jsou distribuovány opravdu náhodně (resp. netušíš jak), a od každé postavy se vyrobilo stejně kusů, pak jich musíš koupit x(23/24)+1. Pokud se jich nevyrobilo stejně, tak musíš vědět kolik postav se vyrobilo v nejmenší sérii (y), pak X-Y+1.

kurec

Záleží pouze na náhodě

Jiří Bohumil

To se spočítat nedá!