hapiky

Jak špatný člověk musí být, aby si mohl říci: Já hříšnou duši mám?

Hříšník by asi neměl býti zločinec? Nebo ano, nebo se stačí jen narodit…

Nejlepší odpověď
Edison

Každý člověk je hříšný. Máš to v Bbli hned několikrát jasně napsáno.

Další odpovědi
Kepler

V každém z nás je kousíček hříšníka, ale to neznamená, že se z nás musí stát zločinci. Abychom nás okolí vidělo v dobrém světle, tak své hříšky pečlivě skrýváme. A ten kdo odsuzuje hříchy jiných a hodí kamenem, je vlastně navíc pokrytec.

Drap

Musí být přiměřeně špatný. I hříšník může být zločinec.

Rokio

Každý zločinec je hříšník. Aby člověk měl hříšnou duši, tak podle mě stačí, aby byl zločinec nebo se dopustil smrtelného hříchu.

hapiky

Rokio: No že to říkáš zrovna ty! Já si tedy myslím, že ty také hříšnou duši máš, ale nejsi zločinec.

hapiky

Edison: No nekej Moje známá má známou a ta říkala, že její známá nikdy nezhřešila(když se to nebude brát až tak důsledně!).

Edison

Důsledně to ovšem bere ten nevyšší sudí… A soudí spravedlivě… Je třeba si přečíst už první knihu Starého zákona – Genezis. Adam s Evou zhřešili a po nich je hříšné celé lidstvo. Na to odkazuje i Otřenáš, ve kterém člověk žádá Boha o odpuštění svýc hříchů. Proč asi, žejo…

hapiky

Ano, hříšník už jsi proto, že jsi nedal najíst hladovému a nedal napít žíznivému.