karel1412

Jak spát večer v zimě u řeky v klasickém spacáku?

Je lepší spát v oblečení, anebo jenom ve spodním prádle? (Když je zima)

Nejlepší odpověď
gecco

Netuším, co znamená „večer v zimě“
A co je „klasický tesco spacák“…
😉
Každý spacák (hodný toho označení) má definované teploty, pro než lze použít (komfort, extrem) – podle těchto teplot se odpíchni…
___
Každopádně – lepší je spát jen ve spodním prádle (nebo něčem podobně lehkém), max. si dej ponožky.
Ale pokud je zima natolik velká (a spacák natolik mizerný), že se nedokážeš zahřát, nezbude, než se obléct a spacák použít jen k přežití.
No – a výbornou variantou je, vejdete-li se, vlézt do spacáku ve dvou a tulit se…
O něco horší – vzít si do spacáku ještě třeba deku…
___
Každopádně to ale musíš vyzkoušet nikdo z nás nezná ani tvé tepelné potřeby, ani ten spacák, ani tu „zimu“…
😉

Další odpovědi
Kepler

Spát jen ve spodním prádle je pohodlnější a nejlepší je spát úplně nahatý. Ale ráno, když vstaneš do toho chladu, tak zase oceníš tepláky na sobě. Takže jak je libo, či nelibo.

zjentek

Zcela bez komplikací to bude možný jedině s doplňky:

https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/buy-lists/G00005275­?page=5

Klaproth

Jak spát ve spacáku? V jakém, kdy, kde?

Klasický Tesco spacák? Pro zimní bivakování používám expediční spacák Cumulus a i v něm už jsem klepal kosu a modlil se, aby už bylo ráno. Hodně záleží na osobní otrlosti.

terry

Souhlas s gecco.

Lamalam

Než se pustíš do zimního dobrodružství (se spacákem s Tesca to bude docela hazard) tak si spacák raději vyzkoušej v bezpečí, ideální je balkon nebo zahrada u domu. Kdyby to začalo být neúnosné, můžeš se kdykoliv vrátit do tepla. Já mám zimní spacák opravdu kvalitní a jeho při testování na zahradě jsem to i přes deklarovanou komfortní teplotu –17°C zbaběle vzdala už při teplotě pouhých –9°C.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

VanesskaMala

Super, díky za info. Jenom dotaz… Můj spacák je docela těžkej a velkem. Je ta vložka skladná?

Sabulak

Ahoj, měl bych dotaz ohledně spacáku. Jak řešíte to, aby byl ještě teplejší a pro spaní komfortnější? Jedeme na dovolenou a můj je do docela mírného chladu. Koukala jsem se na možnosti zlepšení komfortu a docela se doporučuje termo vložka. Jedeme na hory, noci jsou tam docela chladné… Máte zkušenosti?

Lurenka

Ahoj, přesně vím, o čem píšeš… Taky jsme nedávno řešila tento problém. Koupila jsem termo vložkou https://www.na­nosilver.cz/An­tibakterialni-termo-VAK-vlozka-DO-SPACAKU a super. Spacák je s ní mnohem komfortnější a spaní hodně pohodlné. Zima mi vůbec nebyla.

Lurenka

Super, díky moc, mrknu na ni. Je lehká? On ten spacák je sám o sobě docela objemný, tak abych neměla nějakou extra zátěž navíc…

Honzin8

Ahoj, já jsem musel do spacáku pořídit vložku, aby byl komfortnější. Zkušenost mám s thermo vložkou https://www.na­nosilver.cz/An­tibakterialni-termo-VAK-vlozka-DO-SPACAKU a super. Spaní s ní se nedá srovnat s tím, jak se spalo bez ní :)