AzraelSS

Jak spálit cukr??

Ahoj, rád bych se zeptal na nějaké rady když se vrhnu na sladkosti, aby sem minimalizoval cukr někde jsem četl že je dobrý vipít vodu ale ted nevím jestli po sladkostech nebo před díky.

Nejlepší odpověď
Andělé

Jako holka si pamatuji,jak babička,která měla cukrovku,když zhřešila nějakým dortíkem,po té pila šťávu z citronu na snížení hladiny cukru v krvi.
Ale na googlu jsem našla toto:

Hana: Slyšela sem že citron sniží vysokou hladinu cukru. Je to pravda ? Děkuji

MUDr. Eva Račická: Dobrý den,to je taková pověra a nemá to podklad odborný-samozřejmě, pokud si místo jídla dáte jen šťávu z citronu,glykemie bude nízká. Ale diabetik se vystavuje riziku hypoglykémie, tedy nizkého cukru,pokud má intenzivní léčbu tabletami či inzulínem.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102744707­05-dobre-rano-s-jednickou/41023610007­1110-dobre-rano/chat/2511-mudr-eva-racicka/

Další odpovědi
mosoj

Nejlépe fyzickou činností tedy pohybem.
Minimalizovat cukr chceš kde ? V krvi ? Máš smůlu i kdyby jsi pil jako Dán hladina ti stoupne úměrně tomu co sníš a jaký máš metabolismus cukrů.
Cukrovka se žízní hlásí.
Doplňuji:
Nadměrná konzumace cukru ale nezpůsobuje přímo cukrovku, ale obezitu a ta je jednou z příčin cukrovky.

suaeda

Cukr se nedá spálit ničím snad jedině fyzickou aktivitou. To je základní složka potravin, která umí organismu rychle dodat energii. Snadno se rozkládá a tělo ho umí velice rychle zužitkovat. Možná cukr nahradit něčím jiným. Třeba sladit cukerínem (ačkoliv jsem slyšel, že všechny tyto náhražky nejsou moc zdraví prospěšné). Případně si koupit nebo pěstovat stévii sladkou – aztécký cukr. Ač je v EU stévie kritizovaná (pravděpodobně obchodní trik farmaceutických firem) tak se začíná u nás dost rozšiřovat.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C3%A9v­ie_sladk%C3%A1

Alesh

🙂 tak tohle je dobrý lolek 🙂

nevymejšlej kraviny a nežer cukry v podobě sladkostí a víc se hejbej, pak nebudeš muset řešit takovýhle pí*oviny, jestli před pít před lízátkem nebo po lízatku. 🙂

marci1

Cukr se dá z těla eliminovat jen tělesným pohybem a sladkosti by se měly jíst jen velmi zřídka a v malém množství. Zkus si přečíst co způsobuje nemoc „cukrovka“.

  • :)