Rokio

Jak souvisí pojem hypersexualita a erotoman?

Je erotoman člověk trpící hypersexualitou, nebo je to jinak?

Nejlepší odpověď
annas

Erotomanie se nejčastěji týká žen.

"Že se pojem erotomanie používá jako označení pro nadměrnou touhu po sexuálních aktivitách, je všeobecně známé.

Má však ještě jeden význam – jde o bludnou představu a její projevy: Jedinec postižený erotomanií je přesvědčen, že je intenzivně milován někým jiným; toto přesvědčení je však mylné a objektivně nepodložené."
atd.

http://www.psyx­.cz/erotomani­e/

  • " U žen bývá hypersexualita označována jako nymfomanie, u mužů pak mnohem méně známým termínem satyriáza. Ani v jednom případě není co závidět. Lidem porucha dokáže pořádně znepříjemnit život – mohou rozbíjet nevěrami nebo nadměrným vyžadováním sexu vlastní vztahy, být posedlí pornografií nebo třeba využíváním erotických linek, což zase může vyústit ve finanční problémy. Lidem se zhoršují sociální vztahy nebo si třeba zkazí vzdělání či kariéru.

Nutkání k sexu bývá tak silné, že postižení zanedbávají i vlastní zdraví a osobní péči, přestože se snaží sami kontrolovat. To všechno se často děje přesto, že sex takové lidi nedokáže uspokojit a obvykle poté mívají spíše pocity viny a deprese. A nutkání se zakrátko objevuje znovu.

Hypersexualita se dostala na seznam nemocí. atd. "

https://www.na­sezdravotnictvi­.cz/aktualita/hy­persexualita-se-dostala-na-seznam-nemoci-trpet-byste-ji-asi-nechteli

Další odpovědi
Anikitos

Obojí je víceméně závislost ne pohlavním styku.

Za hypersexuála se označuje někdo, kdo má nadměrně šasto sexuální styk, je na něm závislý. Kdežto erotoman má vystupňovaný sexuálná apetit, pud; ale nemusí nutně docházet ke styku.

Většinou však, kdo má jedno má i to druhé.

Drap

Nemusí to tak být. Hypersexualita je zvýšená sexuální aktivita na základě sexuálního pudu.Erotomanie je nadměrná touha po sexu. V tomto případě nemusí k sexu vůbec dojít.

Edison

Já bych řekl, ale je to jen můj dojem, že hypersexualita souvisí spíše s hormonálně-fyziologickou stránkou, tedy objektivní nemoc, kdežto erotomanie, nymfomanie jsou spíše psychickým stavem, bludem, představou… vyžadující spíše pomoci psychologa.