balet

Jak dlouhodobě snížit teplotu?

Jsem už týden doma, mám bolesti hlavy a měla jsem záchvaty kašle. Doktorka to vyhodnotila jako chřipku, ale za ten týden se mi stav nezlepšil, s léky mi teplota jen trošinku klesne, jinak nic. Zažili jste někdy něco podobného? A co vám zabralo? Celý týden poctivě ležím a odpočívám. Jsem z toho zoufalá, nevím, co lékařce říci, aby na mě nekoukala jak na hypochondra.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepíšeš jak vysoké teploty máš. Teplota není nemoc, teplota je průvodní známka nemoci. Do 38oC se ani nedoporučuje teplotu uměle snižovat. Zvýšenou teplotou, tělo ničí bakterie.
Dlouho trvající teplota. načež horečka, ale většinou znamená nějakou vážnější komplikaci. Je třeba znovu navštívit lékaře.

Další odpovědi
da ny

Většinou se chodí po týdnu na kontrolu, pokud se zhorší stav pacienta, tak ihned. K dispozici bývá pohotovost, nemocnice
Nechápu, proč jste zoufalá… a lékařce přece sdělíte aktuální stav.
Proč řešíte dopředu „nesmysly“ typu „…aby na mě nekoukala jak na hypochondra.“???
Lékař má možnost kontroly laboratorními výsledky (krevní obraz, zánětlivé složky aj.)
Důležitý je přísun tekutin.
Moje dcera mívala při častých virozách teploty (38,5 – 39.5°C) vždy 10 – 14 dní. Po uzdravení docházelo i k recidivě.
Teplotu lze srážet tabletami po 4 h. Střídaly jsme na doporučení lékaře střídavě Ibuprofen (Aulin, Brufen, Ibalgin) s Panadolem. Každému vyhovuje jiný medikament.
Použijte též fyzikální metody.
K největší ůlevě docházelo během sprchování nohou, rukou, případně celého těla chladnou vodou (obdoba priessnitzova obkladu),
Stačí i studené obklady. Rad je plný internet.
Někdo používá brambory a jiné přírodní a babské fungující rady.
Přeji klid a brzké uzdravení 🙂

http://www.got­zmannova.cz/ho­recka.htm
https://www.ze­na.cz/zdravi/ma­te-horecku-a-chcete-ji-srazit-nedelejte-to/r~i:article:719690/?­redirected=14863131­03
http://www.spor­tuj.com/view.php?na­zevclanku=pri­essnitzuv-obklad-priznicuv-obklad&cisloclan­ku=2016040027

Elk

Možná by pomohly studené zábaly. Prostěradlo do studené vody a celou zabalit. Na to něco suchého a pod deku. Musí Ti ale někdo pomoct.

Jiří Bohumil

Měl jsem rovněž chřipku a pomohlo mi, na sražení teploty z cca 39,5 st.C, „klasické“ vypocení. Vypít 0,5 l horkého lipového čaje, 2–3 acylpyriny, zabalit do prostěradla a zakrýt dvěma peřinami (prošívkami) a hlavu silným velkým polštářem. Pak „vydržet“ cca 2 hodiny, až se pořádně zapotím. Poté vylézt a dobře se vytřít osuškou, převléct do suchého a uložit zpět do postele do suchého. Pozor, neofouknout! Mě to okamžitě srazilo teplotu pod 37 st.C. Pak se mi sice ještě večer trochu zvýšila na 37,5, ale druhý den už pod 37 a už to šlo k lepšímu.

Dochy

Neřeš co řekne doktorka. Buď zkrátka ta chřipka vyžaduje víc času, nebo je to něco jiného. Taky jsem byl před léty doma několik dní s „chřipkou“ než mě doktorka poslala na vyšetření do nemocnice a tam si mě nechali další 2 týdny s encefalitidou (pravděpodobně klíšťovou). Pokud se stav nelepší, běž znovu za doktorkou.
Ani lékaři nejsou vševědoucí a spoléhají na jistou součinnost pacientů. Pokud pacient zjistí, že něco nesedí (což se může stát) zkrátka to lékaři řekne a lékař zváží další možnosti léčby.

Ladič pian

Vyměnit ložní prádlo, aby se organismus stále neinfikoval.