Berušinka

Jak snášíte vedra?

Tady v Praze je děsně dusno =(. Je i špatný tlak a já se máčím, jak jenom můžu =D.
Jak Vy snášíte horka a léto? Já bych se teďka viděla někde v lesíku, kde je příjemně.
Chodíte se v létě třeba do toho lesíka chladit, koupat se nebo jen doma stěží dýcháte? =D
Doplňuji:
Moc děkuji všem za odpovědi =)
Jinak určitě vím, jak se mám chovat, když je takové vedro – chtěla jsem jen slyšet (vidět) vaše „překonávání“ horka =).

  • iv- : není důvod se bát =) jen si lesa hezky užívejte i za mě! =)

V Praze tu jsou vždycky hrozný hicáky =D … takže vím, že bude hůř…
barnajka: taky mám takový „rozprašovač“ … od Avonu … jak jsou ty letní spreje, tak už v tom mám vodičku a vždycky si cáknu =) … je to takové nejpřirozenější chlazení – voda se odpařuje a při tom se povrch (naše kůže) ochlazuje.
Větráky nesnáším – kvůli tomu mají lidi většinou z práce různý angíny, můžou je bolet záda, klouby apod.
Georgo2010: věř, že sluníčko nevyhledávám =D
Ty bláho … to byl skok…před 5 minutama tady v Praze sluníčko a hic jako „kráva“ a ted tma a vypadá to na pěknou spršku =) … miluju to .. krásně se pročistí vzdoušek =)

Nejlepší odpověď
dudu

Teploty nad 25 vůbec nemusím, proto v bytě v obyváku používáme klimču, v ložnici máme světlo s velikou vrtulí a vůbec nejlépe je na chalupě kam zítra odfrčíme – ta garantuje v kuchyni 19 – 21 stupňů a v setnici asi 18 grádů.

Další odpovědi
www

Nesnáším!
Prijde-li důchod, hospůdka to jistí !! 😁

iceT

Nesnáším vedra i když léto mám mnohem raději než zimu.Pokud nemusím lézt ven tak mě tam nikdo nedostane.Vlasy musím nosit sepnuté,protože jinak mi lítají kolem hlavy a lepí se na obličej,radši chodím pěšky než hromadnou dopravou-vadí mi když mám pocit,že smrdím potem i když jsem zrovna vylezla z vany…no hrůza a to si neumím představit,že bych trávila dovolenou někde na jihu,ale všichni říkají,že tam je uplně jiné klima,tak nevím,ale tady-to mě ubíjí.

jendahun

Zvykejte si,v Praze bude dusno ještě víc a to brzo.

Terryle

Snáším celkem dobře – jsem jako had, nahřívám se. Většinou mi trvá fakt dlouho, než se „nahřeju“ – a když to přeženu, stačí mi se osprchovat nebo hupnout do bazénu. Samozřejmě spáleniny jsou něco jinýho… ale nějakou extrémní únavu nepociťuju. V pohodě se můžu ve třicetistupňových vedrech učit u vody, nemám problém.

barnajka

Naše sídliště má tu výhodu, že je úplně na vršku/konci města: je poslední ulice, poslední barák – a hned za ním je nádherný les, chlouba města a Jižní Moravy :)) Mě stačí vyjít z domu – a za 5 minut se můžu chladit ve stínu borovic. Mám to tu moc ráda a do toho lesa „utíkám“ tak často, jak jenom můžu – neznám lepší dobíječ baterek :) Přes léto to ale dost omezuju, ty hice jsou úmorný samy o sobě. Na nějaký funění po kopcích už síla prostě nezbývá.
Když to jde, zalezu doma do místnosti, kde momentálně sluníčko nepraží. Zatáhnu žaluzky, hodím kopejtka na stůl, na zátylek a zápěstí plesknu studený obklad, láduju se vychlazeným melounem a snažím se nějak přežít do večera :)) Večer před spaním si dám studenější spršku, místo normální přikrývky přes sebe přehodím jen samotný povlečení z nějakýho chladivýho materiálu – a snažím se přežít do rána :))
Když v tom pařáku musím někam ven, skvěle se mi na cestu osvědčila minerální voda ve spreji. Dneska už je na trhu spousta značek, já mám nejradši tu od Vichy. Než vyjdu z domu, nechám lahvičku v ledničce vychladit a kdykoliv pak mám venku pocit, že vedrem každou chvíli padnu, zchladím si obličej osvěžující sprškou. Opravdu to pomáhá! Ta malá lahvička nestojí snad ani 100Kč a v pohodě mi vystačí 2 balení na celý léto. A ani líčení nerozmazává!!! :) Když mám hluboko do kapsy, dělám si domácí variantu – do lahvičky s rozprašovačem naliju jakoukoliv (neochucenou!!!) minerálku, příp. obyčejnou vodu z kohoutku – osvěží úplně stejně jako ta drahá kupovaná.
Jinak se proti vedru nic moc dělat nedá :( Před zimou se člověk přece jenom může chránit teplým oblečením.. Jak se ale má bránit teplu, když z kůže se svlíknout nemůže? :(

venkovan

Vedra napytluji a potom je snesu do sklepa či když se otevřou doly, tak do nich. Jen je potřeba si dát pozor při tom snášení aby se vedro z pytle nevysypalo. Potom je třeba ho co nejdřív smést, vyluxovat apod.
Je mnoho profesí, kdy musí lidi dělat na sluníčku – vedro nevedro. Já to řeším, že se obléknu, i do košile, přikryji hlavu něčím co má mezi hlavou a pokrývnou dost velkou mezeru vzduchu a dost piji. V podstatě je potřeba na vedro nemyslet, a když myslet, tak na hypotéky, a finanční úřad. Myslím, že to namáčení je dost psychologický problém. A zásadně odmítám všechny ty antirespiranty a další pitominky. A´t se tělo potí – ochlazuje.

ten který je

Dopoledne jsme byli v Modřanech se psem u Vltavy a ted jsem v chládku domova.Rád bych se projel na kole,ale to je dobré jen ráno.:-)

led

Tie správne horúčavy ešte len prídu. Mešťania to majú ťažké, rozpálené ulice, budovy, málo zelene, vody. Tým pomôže aspoň trocha vybehnúť do parku do tieňa, piť nesladený čaj (najlepšie teplý/vlažný – vyrovná vnútornú a vonkajšiu teplotu). Obľúbené chladené pivo veľmi nedoporučujem.
Ja mám blízko park aj lesík, rieku, jazerá (no prestanem, lebo ma ukrižujete)…

klikihak

Nesnáším :D

antík

Jsme hned vedle lesa a o 1km vedle máme bazén,vyřešeno :D

tuCZek

buďto makám :(
nebo jsem doma,bo nemam čas ani chuť v tom vedru nikam chodit.
Ale až budu mít volno … :)
… tak budu tak línej že budu stejně doma :))))

anonym

Berusinko , vy uz me palecek asi nikdy nedate. Ja mam vratka totiz do lesa. ! :-p 🙂

Georgo2010

Milá Berušinko, vedro je velice nepříjemné – člověk je unavený, extrémně se potí (s prominutím jako prase), lehce podtrážditelný… Doporučení je tedy na snadě: sprchovat se vlažnou/studenou vodou, pít dostatek tekutin (nejlépe vlažný čaj, který zažene žízeň), chránit se před přímým sluncem, fyzicky se nepřetěžovat, a je-li to možné, utéct do přírody. Hlavně pozor na klíšťata:-D

Jikra

Tohle počasí si užívám plnými doušky.
Miluju teplo,horko a hic.
Celý den na terase a sluníčku to je božííí.
Sem pracoval 44 let na hutích, tak že trochu tepla mi nemůže rozhodit.
Doplňuji:
Ještě bych rád dodal že bydlím ve starém opukovém domě kde je zima celej rok jak ve psí boudě a tak razím heslo:Raději spocenej a šťastnej,(a teď dámy prominou)než zmrzlej a nasranej.