Kepler

Jak snášíte současná vedra?

A jak proti tomu bojujete? Ve chvíli, kdy teplota v bytě dosáhla 28 st., jsem začal uplatňovat domácí klimu s nulovou pořizovací investicí. Jak? To tak, já vám to prozradím a vy to všude rozkecáte!

https://pixaba­y.com/en/fire-and-water-fight-hands-fire-2354583/

Nejlepší odpověď
ivzez

Rok od roku hůře a hůře.
Ale já se nedám → přežiju je i letos!

Další odpovědi
dudu

Stydím se to pomalu přiznat, ale díky klimatizaci prozřetelně pořízené při poslední modernizaci bytu nyní máme za venkovní teploty 30,5 stupně všude příjemných třiadvacet grádů. Sice to cosi stojí, ale kvůli možnosti nastavit si libovolnou pohodu jsem bez ohledu na náklady včera utekl i z chalupy, kde jinak bývá veget.

Gestas

Mám bazén, takže v pohodě. I když je pravda, že 27°C voda moc neochladí.

Drap

Snáším. Nic jiného nezbývá. Nijak proti tomu nebojuji.

zjentek

Nejhorší na tom, že v týhle výhni zrovna všechno dozrává, přezrává a padá! Takže já v „tomhle“ MUSÍM skákat po stromech! A žádné ovoce nezajímá můj věk, prostě borůvky, broskve, švestky, špendliky, nektariny, ostružiny- to všechno do not care! Jako že to na mě víš co… A zraje to FOFREM!

A pokud neoberu, opadá a ostrouhám- neprodám a nevydělám ;(

Nelze se tedy divit, že taková klimoška zadarmo bys mne taky zajímala. Osobní schránku mám OPEN pro každýho, ale do ničeho tě netlačím ;)

led

Konečne si môžem zohriať „starecké kosti“ bez výrobných nákladov 🙂

ako chladnejšie v byte aj pri vonkajších horúčavách s minimálnymi nákladmi (nie som „lakomá“ ako Kepler):
1 – Ráno, keď sa Slnko zobúdza naplno vyvetrať, najlepšie prievanom prefúknuť všetky izby
2 – Cez deň, keď sa žiara Slnka opiera do okien, majte zavreté okna, nerobte prievan, aby ste chládok nevytiahli z bytu a spustite žaluzie tak, aby lamely odrážali slnko von (nebojte sa tmu nebudete mať). Takto dokážete znížiť vnútornú teplotu o niekoľko stupňov.
3 – Večer opäť prefúknite celý byt

Čo vy na to, vážený Kepler?

Poznámka, možno sa vám to bude zdať divné, ale dlhoročná prax ukázala, ako znášať vysoké/nízke teplotné rozdiely – znížiť teplotný rozdiel medzi organizmom zvonu a vnútri. tj.
v lete – horúci nápoj (skúsenosť z trópov)
v zime – zmrzlina, (moroženoje… skúsenosť z Ruska pri naozaj nízkych teplotách pod –30°C)

JájsemRaibek

Konečně má voda v bazénu 30+, jinak bych do něj nevlezl.
A kde jsou ta vedra? Zatím pociťuji léto. :D

jirka F

Zatím dobře nic jiného nezbývá,než větrat a větrat dveřmi,okny vším klimatizace je prý drahá.

Malvína

Dobře! Miluji léto a horka. Užívám si už druhý den na koupališti od rána do večera 🙂 Zmrzlina, ledová tříšť… Jo, to je moje 🙂

aliendrone

My droni z chladného vesmíru si ve vedru moc nelibujeme. Jako dokud se jeden pohybuje v klimatizovaných prostorách (budovy, auta atd.) – OK. Jakmile ale musíme mimo ně, je to nepříjemné. VELMI!!!

Keplere, domácí klima s nulovou pořizovací investicí? Myslím že už vím, kdo nedávno vybílil sklad Elektroworldu, kolik dáš, když tě neprásknu? ;) :D :D

Mc Merkurion

… což o to, snáším je dobře, ale jen žaludek a hlava občas nadávaj proti tomu množství chlazeného piva a grilovaného masa, prokládanýho zmrzlinou …

Jiří Bohumil

Dobře. Dříve jsme jezdívali za sluncem a teplem k moři do Jugoslávie, pak do Chorvatska a i dalších „exotických“ krajin a k moři.
Teď si „bahním“ na zahradě u domu, občas skočím do bazénu, případně dojdu k řece pod splav, kde bývává běžně voda 18 st.C, ale nyní už má taky asi tak 24.
Akorát se mi špatně pracuje (fyzicky), moc se u toho zapotím a pak vypiju hodně píva.
A když vyjedu na chatu, do kopců o 200 m výš a pod les, tam je stínek ráno až do 13.00 hodin. Tak tam je nejlíp. Minimálně o 4 stupně míň než dole.
Akorát že manželka musí hlídávat našeho „vejškrabka“ (vnuk 4,5 roku), tak s ním chce být spíš doma u bazénu.:-(

Kepler

Led: co já na to? Jsou to staré známé pravdy. Jenže já naplno větrám celou noc a průvan se mi moc nedaží, protože všechna dvě okna bytu mám na jihozápad. Přes noc se mi ochladí tak o 2 st. Přes den musím mít otevřenou aspoň jednu ventilačku, abych se jako kuřák v tom bytečku neudusil. barák je velmi dobře tepelně izolovaný, slunko mi do bytu skoro nezasvítí, protože před okny mám něco jako les. Žaluzie nejsou nutné. Tak včil mudrujte.

led

„les“ pred oknami ochladzuje svojou vlhkosťou a tieňom
fajčiť sa dá aj vonku, načo si v týchto horúčavách zasmradzujete byteček… (bežne vidím dobrovoľných sebevrahov – fajčiarov ako sedia vonku na schodoch a hulia a hulia a hulia…
ten horúci nápoj, najlepšie čaj si vyskúšajte.
jestvuje ešte jedna „finta“ ak si ochladíte krk napríklad vlhkou šatkou (frajersky uviazanou) ľahšie znášate horúčavu, ochladzujete tým krvné aj nervové cesty do mozgu (opäť dlhoročná praktická skúsenosť)
čo myslíte, napríklad, načo nosili kowboji tie šatky frajersky uviazené na krku, len kvôli prachu, alebo anonymite pri prepade?

Kepler

Ta varianta s mokrým šátkem okolo svého krku, případně turbanem nebo kostkovaným ručníkem na hlavě, zní nadějně, ale radši umřu jako svobodný občan, než jako kolaborant 🙂

led

Je chyba meniť skúsenosti života na politiku. Platí to aj v tomto prípade.
Keď nemáte radi Rusko, nebudete piť ruský čaj? Keď nemáte radi americkú domýšľavosť, nebudete piť americké nápoje? Keď nemáte radi Čínu, vyradíte zo svojho života čínske čínske výrobky?