Avatar uživatele
ivzez

Jak snášíte „lidské hyeny“?

Před chvílí jsem tu „jedné takové“ nahlásila otázku, jíž se chtěla přiživit na smrti známé osobnosti. „Pro změnu nedodala odkaz na to, odkud „čerpala informace“ (odhaduji, že si je vymýšlí). A před pár dny se pokoušela (také bez podkladu) „přiživit zášť“ mezi Čechy a Slováky.

Zajímavá 0 před 1660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Obecně je hyenismus odsouzeníhodný, ale bez znalosti kritického textu to nemůžu blíže posoudit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Já nevím, odkud pokud se lidé nazývají lidskými hyenami. Jen se domnívám, že by mělo jít o život, zdraví či větší podlost apod. Přiživit zášť mezi národy jde spíše o opovržení, nacionalismus a kdo ví co všechno, ale o hyenismus?
Myslím, že obyčejný jednotlivec nemůže ovlivnit mínění většiny. Že zkouší být zajímavá nebo uznávaná, měla by být označovaná spíše jako kráva.
Okrádání důchodců, invalidů apod. je hyenismus, spíše ještě výše odsouzení-hodné než hyenismus.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

No, zde je třeba rozlišovat co JE a co NENÍ „lidský hyenismus“. Já tak třebas vidím známé „šmejdy“, kteří parazitují na přestárlých s vyměklým mozkem. To je totiž ZÁSADNÍ, škodit živým. Mrtvému Kájíkovi je asi putna, jestli se na jeho smrti někdo přiživí, takže hrotit to v tomto duchu považuji přinejmenším za zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A tak to ještě nemusela být hyena… Ivzez, taková vy přece nejste..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

.. vím o co a koho kde …
… pod pojmem „lidské hyeny“ si představuju něco jiného …

… takto u nás jednají a přemejšlí kdejaká drbna včetně Blesku, za to bych jej neodsuzoval … jo, to bez odkazů mě taky sejří …

… to probírali svíčkový báby na návsi hnedka, komu to připadne a je to první věc, co každej probírá: kdo kdy a jak po kom co zdědí, toť věci co zajímají obyčejný lid …

… toto je hyenismus: https://www.od­povedi.cz/… … vlastně to už ani není hyenismus, to je daleko horší …
… například všichni víme, co je firma BOHEMIA ENERGY zač, a pak zjistím, kdo pro ni natočil reklamu: http://www.tvspo­ty.cz/… >>> tímto pro mne totálně klesl na úroveň hyeny, jelikož peníze jsou pro něj víc, než slušnost, když ví, co je to za firmu a jak se živí …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vím o co a koho kde …
… pod pojmem „lidské hyeny“ si představuju něco jiného …

… takto u nás jednají a přemejšlí kdejaká drbna včetně Blesku, za to bych jej neodsuzoval … jo, to bez odkazů mě taky sejří …

… to probírali svíčkový báby na návsi hnedka, komu to připadne a je to první věc, co každej probírá: kdo kdy a jak po kom co zdědí, toť věci co zajímají obyčejný lid …

… toto je hyenismus: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-forma-prodeje-podstrcenim-faktury-objednavky-do-schranky-uz-za-hranou-nebo-jde-o-legalni-postup … vlastně to už ani není hyenismus, to je daleko horší …
… například všichni víme, co je firma BOHEMIA ENERGY zač, a pak zjistím, kdo pro ni natočil reklamu: http://www.tvspo­ty.cz/bohemia-energy-pavel-liska-nabizi-nizke-ceny/ >>> tímto pro mne totálně klesl na úroveň hyeny, jelikož peníze jsou pro něj víc, než slušnost, když ví, co je to za firmu a jak se živí …

před 1658 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Asi je otázka, co kdo považuje za hyenismus.

Když někdo zemře, měl by člověk myslet na rozloučení, na to,
co pro něj ten člověk znamenal apod. Do případného dědictví
by podle mne nikomu mimo rodinu nemělo nic být.

S Vašimi příklady v odkazech souhlasím.
Přidám ještě jeden → zájem o nákupy z exekucí. Přestože se
většina dlužníků do exekuce dostala vlastní vinou, přijde mi
nefér se na nich přiživovat.

Majetek dlužníků jde do exekuce s nižší cenou, než jakou by dostali, kdyby jej mohli prodat přímo (sami). Z toho se ještě musí uhradit náklady dražby a exekuce. Prostě dlužníci přijdou o majetek, ale jejich dluhy to nijak výrazně nesníží.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-nakupovat-veci-z-exekuci

před 1656 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Oprava:
Majetek dlužníků jde do dražby …

před 1656 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

@Zjentek,
shánět se po informaci, jestli po zemřelém bude někdo dědit?

Za prvé mu do toho nic není → to je rodinná záležitost
a za druhé zase reagoval na nějaký bulvár…

V té druhé otázce chtěl porovnávat to, co na Slovensku bude až
od ledna s tím, co je u nás teď. Momentálně jsme na tom s minimální
mzdou ± stejně, rozdíl je asi 8 Kč ve prospěch Slovenska.

Navíc nestačí porovnávat jen mzdy, je potřeba vzít v potaz i ceny.

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nóóó… tak to je vážné.. (;(;

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ivzez, nejprve mne napadlo, že bych vám otázku skryl, abyste zde zachovala dekorum. Ale pak jsem se nápadu zalekl a zapudil. Pro Boha, jde přeci o vaši otázku, vaše snažení a kde bych bral právo vám je vzít? Nechť je tedy vidět. (;

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

hapiky: A co Adolf Hitler? Ten ovlivnil většinu a je to také jediná osoba, která vyprovokovala válku úplně sama (nebo měla na tom lví podíl). Tento nacistický vojevůdce je skutečná lidská hyena.

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ač mám vůči Hitlerovi spoustu výhrad, hyenou bych jej nenazvala.
Pod hyenismem si představuji něco jiného.

před 1657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Rokio: Napsal jsem obyčejný jednotlivec, jakože ty nebo já.

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, nedělejme hyenu zase z kohokoli. Hitler zabil, protože nikdo nezabil jeho. V parku tě dnes bez uzardění sejme občan snědé pleti, protože jej Hitler nezabil. A kdo by zabil Hitlera coby miminko? Takže kam chceš v týhle rovině zajít? Nezabíjet- normální??? No jasně. Hitler měl plán a šel si za ním, toť vše. Netušil, kým je. Ty taky když máš plán, slepě za ním půjdeš. Na cestě ti druzí budou házet klacky pod nohy, to je jasný, ti neschopní a vrazi. Teprve až čas ukáže, jak dalece byl tvůj plán šlechetný. A teprve až čas, DLOUHÝ ČAS ukáže, jakého omylu se ti druzí dopouštěli tím, že ti házeli klacky pod nohy! Já bych tě dneska tak striktně neodsuzoval, protože, kdo ví?

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Hitler je jen loutka Rothschildů a Rockefellerů, takže určite na to nebyla sama.

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

ON ještě žije?

před 1657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo, taky jsem slyšek, že Hitler byl žiďák! Jak je to relevantní nevim.

před 1660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mrkněte se do archivu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Hitler%20a%20%­C5%BEidovsk%C3%BD%20p­%C5%AFvod%20

před 1653 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek