jirka F

Jak snášíte, když vám ostatní říkají zdrobnělinami?

Tak u mě většinou převažuje Jiřík.Snáším to celkem dobře.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to dětinské. S dospělým člověkem to nemá nic společného.

Další odpovědi
Rokio

Já naopak mám rád, když ostatní lidé používají mé jméno ve zdrobnělině.

nyjono

Nechápu, proč se vůbec ptáš na nějaký názor, když ti stačí jedna až dvě odpovědi.
Vypadá to, že ti stačí napsat to, co chceš vidět napsané a hotovo.

annas

Jirko, proč tak brzy uzavíráte otázky. Ta nominace nikomu neuteče.

Jedna moje známá je pokřtěná Blaženka, pokud jí někdo řekl Blaženo, vždy dotyčného opravila, že je Blaženka.

Zdrobněliny jsou výrazem emocí, kladného vztahu, označují i věci malé, milé atd,

Někomu se líbí,, proti gustu žádný dišputát.