huxa

Jak snadno ochočený vlk, československý vlčák, popř. další kříženci s vlky, dokáže svého pána vzít jako alfasamce?

Celkově u výchovy psů jsem se naučil jedinému-nerozmazlovat je a potřeba toho, aby pes poslouchal a věděl, kdo je tu pán.
Jak je obtížné takto vychovat vlka a jeho křížence, jestliže je má majitel od narození?

Odpovědi
Drap

U některých vlků to bývá dost problém. Nadřazenost se musí ukazovat každý den. U kříženců, zvláště pak v dalších generacích se většinou dost silně projevuje vrozená plachost.

anonym

Z tvého dotazu je patrné, že o chování a životě vlků ani jejich kříženců mnoho neznáš, takže doporučuji před zahájením „praxe“ nastudovat co se dá v dostupných pramenech a zahájit spolupráci s lidmi, kteří mají potřebnou praxi.
Od narození nezískáš žádného vlka ani křížence natož novorozence nebo štěně psího plemene, které vzniklo původně z křížení psa (NO) s vlkem.
V podstatě není největší problém vztah tvůj a zvířete. Jedná se především o další sociální vazby a vztahy takového zvířete v našem prostředí.
Plemena psů vyšlechtěná původně s podílem vlčí krve zpravidla nejsou vhodná pro „běžné“ použití v běžných podmínkách.

Doplňuji:
Prameny a knihy, které „majitelé“ vlků popisují mám k dispozici. U nás třeba pan Chaloupek má zkušenosti se životem s vlčaty.
http://www.du­hovyraj.estran­ky.cz/clanky/nap­sano-o-vlcich/ze-zivota-vlku-vaclava-chaloupka-.html