Avatar uživatele
Deli

Jak snadno nazdobit boky dortu?

Neznáte nějaký fígl na ozdobení boků dortu? Docela často dorty peču, vždycky pak bojuju, aby boky byly hezky ozdobené. Davám na ně cukrářskou barevnou rýži nebo – jako na fotce – sekané mandle. Tentokrát to dopadlo docela dobře, ale trvalo to 🙂
http://img.na­dapenny.com/t20/112­95/nadap162511403­040231.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Andělé, Kerberus, hanulka11, Pájo před 4561 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Dělám to jako Hanulka11…ale inspirovala mě rada Kerberus,moc děkuju…:-)
Příští týd.budu dělat dort dceři k 13.narozeninám-boky dorta zaplním mléčnými čokoládovými trubičkami,na dort je jen nasadím…
Syn má svátek a narozeniny v listopadu,tak boky dorta obměním strouhan.vlašskými ořechy nebo čokolád.lupín­ky.Budu postupovat dle Kerberus…:-)
Dobrou chut:-)

Doplňuji:
Tak venkovan mě teda pobavil…ale také dobrá rada…:-D)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Krááása.
Ostýchám se napsat odpověď…
Na bok dortu – na krém (také) lepíme oříšky, piškoty nebo vhodné sušenky, plátky čokolády (lité před tím na folii), čokoládu strouhanou, lze napnout marcipánové placičky…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Dort je moc pěkný. Nevím, zda jste zkoušela nazdobit boky dorty takto:

Uprostřed naplněný dort natřu krémem nejdříve na bocích, potom uchopím za vrchní (dosud nenamazanou) a spodní stranu a otáčením „projedu“ oříšky, rýží apod. Na krému se uchytí a drží. Pak teprve nazdobím vrchní část dortu, případně upravím boční stranu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

také je pěkná a chutná strouhaná čokoláda, granko, mleté ořechy , kokos , já vezmu dort s podložkou na dlaň nahnu ho a otáčím s ním a přitom na boky jakoby nahazuji onu ozdobu je to rychlé ,samozřejmě mám pod ním rozprostřený alobal nebo pečící papír- zkus to uvidíš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

my to děláme na soustruhu.Dort napíchneme na speciální trh – vyzkoušíme vystředění a tesně pod dort dáme vaničku s polevou. Soustruh pustíme na malé otáčky a dort z vaničky otáčením na sebe nanese polevu. Posyp oříšky protom provádím e opět při otáčkách, ale sypeme seshora. ozdoby třeba želé, oříšky díky soustruhu a stupnci dáváme praktick na milimetrovou přesností od sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Z mojí zkušenosti jsme vždy používali půlené mandle, popř. půlené lískové oříšky (k tmavým dortům).

Jinak se dají používat cukrářské (dlouhé) piškoty, připlácnout na krém a převázat okolo dokolo provázkem, stuhou,..

Známá používala na krém i kokos a kakao (buď pravé smíchané s moučkovým cukrem, nebo granko).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek