MartGrin

Jak snadné je změnit si jméno a příjmení?

Chci si změnit své české jméno a příjmení na anglické, jelikož budu zakládat firmu, která bude mít převážně anglicky mluvící klienty, kteří by nebyli schopní vyslovit mé české jméno. Své nové příjmení bych chtěl také použít v názvu firmy a začít si budovat osobní značku. Byl by toto dostatečný důvod k uznání změny jména a příjmení?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obávám se, že jednotný výklad toho, co to je „jiný vážný důvod“ ve smyslu § 72 odst. 2 zákona č. 301/2000 Sb. v platném znění neexistuje. V odkazu jsou pouze vyjádření tiskové mluvčí MV k některým situacím.

Zdroj: https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/prijmeni-si-muzete-zmenit-na-prani-stoji-1000-kc-6364944

Další odpovědi
Drap

Je to snadné, pokud máš k tomu vážný důvod. To co jsi však zde napsal, neni vážný důvod z pohledu zákona. V takovém případě jméno ani přijmení změnit nepůjde.

Schluker

Na tuto otazku vam jiste poskytne fundovanou odpoved vase mistne prislusna matrika.

elkon

Pro důvody, které uvádíš, lze používat pseudonym. Který snadno vejde ve známost, je-li potřeba. Je to otázka marketingu. Nebyl bys první, ani poslední, kdo by pro zahraničí používal jiný název (jméno), než doma. Viz. třeba kdysi kapela Olympic ve francii (The Travellers).

MartGrin

Schluker: Samozřejmě. Ale ještě než zajdu tam, tak si rád poslechnu zkušenosti ostatních :)

cochee

Anóóóó, polovina ze zde přítomných s tím má zkušenosti, protože si nechala změnit jméno 😁

MartGrin

Nemůžu dopředu vědět, kdo s tím zkušeností má a kdo ne. Za zeptání nic nedám.