bolak

Jak smrdí tchoř? Dá se to někde zjistit?

Nejlepší odpověď
annas

Jedině podle popisu ve zdrojích, nebo se s ním někde setkat. .

"Smrad je u tchorov dômyselným spôsobom, ako sa brániť v prípade napadnutia. Jeho pachové žľazy vylučujú páchnuci sekrét, ktorý dokáže u jeho protivníka vyvolať dokonca až dávenie. Podobne môžu na jeho zápach reagovať aj ľudia.
publikované: 05.10.2014

Ak ste ešte nemali to šťastie, zápach tchora mnohým pripomína spálenú gumu.

Dve pachové žľazy majú tchory uložené pod chvostom a vylúčená látka z nich dokáže dostreknúť až do vzdialenosti troch metrov.

Smrad spôsobuje tiol, čo je silne páchnuca organická zlúčenina síry. Zasiahnutie obetí môže mať za následok dokonca aj pocity pálenia na zasiahnutých miestach.

Látka, ktorú tchory vylučujú, nie je zvlášť škodlivá, ale zápach, ktorý sa s ňou spája, býva pre predátory dostatočným dôvodom, aby si povedali, že ten smradľavý živočích asi ani nebude veľmi dobre chutiť.

V zásobníku majú len niekoľko striel, preto si musia dobre rozmyslieť, kedy a na koho ich vylúčia."

http://www.plus­ka.sk/zazracnys­vet/priroda/pre­co-tchor-smrdi-ako-tchor.html

Vzpomínám si, že v blízkosti našeho domů musel bydlet tchoř. Chodil k nám na slepice.

Jednou brzy ráno jsem ho zahlédla. Šla jsem pro do kůlny, něco se kmitlo a utíkalo zvíře. Objevil se šílený smrad, zřejmě se nestrefil, mě nezasáhl. Jen si uvědomuji, že s takovým zápechc jsem se už nikdy nesetkala.

Další odpovědi
Drap

Nejlépe to zjistíš, když budeš tchoře dráždit v doupěti.

zjentek

Tak to bych rád popsal, já chytil tchoře do teplákový bundy, vím to! Ale nedokáži ti to tady popsat, to je děsnej smrad, to neumím takhle na klávesnici, to si musíš chytit svýho tchoře, jinak nepochopíš.

Mc Merkurion

… asi jak když jsme se vrátili v zimě ze cvičáku a všichni sušili fusekle … to by i tchoře uzemnilo …