Jak smíchat 2 složky Barvy na vany v přesném poměru?

Vím že podle návodu se složky mísí v poměru 100:33.
http://obrazky-foto.nahraj.cz/technic­ke-obrazky/37387-barva-na-vanyjpg
Co mě nejvíc štve, je že nemohu začít natírat, ba ani směs rozmíchat protože nevím jak dodržet to přesné dávkování. Když na to použiji polévkovou lžíci, snad bych se mohl trefit. Nebo se netrefím a barvu budu muset oškrábat? Žádnou odměrku k tomu neprodávají. Ta cena 500 korun za barvu na vany je dost vysoká abych riskoval. Dokázali byste jen tak trefit poměr 100:33?
http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/47-renovace-vany.html

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Poměr 100:33 je přibližně (ba dokonce víc než přibližně) 1 díl barvy a 1/3 dílu barvy.
Takže nevím kolik té barvy je, ale použil bych třeba: 3 lžíce+1 lžíci, 3 hrnečky+1 hrneček

Další odpovědi
Toruk

Na menší a přesné dávkování jsou výborné injekční stříkačky. Prodávají se volně v lékárnách; běžně ve velikostech od 5 do 20 ml. Stojí v průměru cca 8 Kč/ks.

anonym

http://www.no­vinky.cz/krimi/220602-obetava-pomoc-na-kluzkem-chodniku-jen-maskovala-kradez.html

Václav Kratochvíl, Aš

Sobota, 25.prosince 2010, 14:07:09 | Souhlasím | Nesouhlasím | +36

Marek Šalša, Kyjov

Sobota, 25.prosince 2010, 13:25:10 | Souhlasím | Nesouhlasím |
že by byl pán pod vlivem? takle hloupě se nechat okrást..

Já bych to tak jednoznačně po své zkušenosti netvrdil.Oni ti zmetci jsou moóóc „šikovní“. V říjnu 2008 jsem jel z chaty do Chebu nakupovat (nový LG monitor,repráky…)a při výjezdu na hlavní u křižovatky (cca 4 km před Chebem) jsem zastavil „kulhající“ stopařce. Měla stejný cíl (Hypernova s elektronikou)jako já.Při vjezdu do Chebu na světelné křižovatce v okamžiku kdy mi „padla“ zelená najednou začala „vystupovat. Dupnul jsem na brzdy,stál na fleku a ona zmizela mezi domy. Chci se rozjet a EJHLE ! Při zařazení jedničky zjišťuji,že z pravé,zapnuté kapsy bundy (přes kterou byl navíc samonavíjecí utažený pás)ZMIZELA peněženka se VŠEMI doklady,platebními kartami a cca 17600,–Cz (takže z dokladů jsem měl jen doma "rodný“ a „oddací list“).V mžiku nebyl po „stopařce ani stín,ačkoliv jsem z auta vylétl jako divý. Takže jsem okamžitě volal policajty,kteří "prý nemají čas a nejdříve přijeďte sepsat protokol“ a vzápětí volal kartové centrum a TRVALE nechal zablokovat obě karty (jak jsem si potom blahořečil). Okradla mne v cca 13,40 hod. a já karty blokoval v cca 13,50hod.Potom jsem jel na PČR,kde mne „milostivě“ nechali na sepsání protokolu čekat do zhruba 16,15 hod. a to teprve potom,když jsem chtěl zavolat jejich nadřízeného.A sa­mozřejmě otisky z auta odmítli vzít,že „tu stopařku by stejně nikdo nechytil a mám si dávat lepší pozor“!Nu a karty se našly v jediném bankomatu v Chebu,který nemá ochranu kamerami. Jak spořitelna sdělila,tak byl pokus o vybrání v 14,20 hod.,tedy 1/2 hodiny po oznámení a protože již byly zablokované,ban­komat je „stopil“.A od té doby STOPAŘE NEBERU,příliš drahá zkušenost. Celá ta „sranda“ mě stála zhruba 19 400,–CZ,ale poučil jsem se a natrvalo a od té doby jsem rasista!Ale řeknu,že jsem jakoukoliv manipulaci s kapsou NEPOCÍTIL !

Alena Bachtíková, Praha

Sobota, 25.prosince 2010, 14:07:43 | Souhlasím | Nesouhlasím | +11

a kde je popis pachatele? třeba se bude v tom sněhu dobře hledat
Eva Vosátková, Rumburk

Sobota, 25.prosince 2010, 14:11:25 | Souhlasím | Nesouhlasím | +27

Takovýhle zmetek může způsobit, že lidé se budou obávat i přijmout od někoho nebo poskytnout někomu pomoc.
Bronislava Niederberger, Trutnov

Sobota, 25.prosince 2010, 14:12:35 | Souhlasím | Nesouhlasím | –4

Václav Kratochvíl, Aš
Sobota, 25.prosince 2010, 14:07:09
věřím tomu, ale ještě mi prosím vysvětlete, co by se stalo, kdybyste ty platební karty hned nezablokoval.
Lukáš Přibyl, Blansko

Sobota, 25.prosince 2010, 14:13:45 | Souhlasím | Nesouhlasím | –14

Nechápu, když se mi někdo snaží vzít z náprsní kapsy tři věci, myslím, že bych si toho všiml. :)
Karel Arnošt, Hořovice

Sobota, 25.prosince 2010, 14:24:09 | Souhlasím | Nesouhlasím | +5

Ta ruka co kradla mu do roka upadne.
Stáňa Kočková, Praha

Sobota, 25.prosince 2010, 14:25:20 | Souhlasím | Nesouhlasím | +2

Bronislava Niederberger, Trutnov – coby, vybral by je do mrtě…jen si říkám, jak věděla PIN?
Stáňa Kočková, Praha

Sobota, 25.prosince 2010, 14:25:56 | Souhlasím | Nesouhlasím | +2

*vybrala
Václav Kratochvíl, Aš

Sobota, 25.prosince 2010, 14:29:50 | Souhlasím | Nesouhlasím | +10

Bronislava Niederberger, Trutnov

Sobota, 25.prosince 2010, 14:12:35 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | 0

Václav Kratochvíl, Aš
Sobota, 25.prosince 2010, 14:07:09
věřím tomu, ale ještě mi prosím vysvětlete, co by se stalo, kdybyste ty platební karty hned nezablokoval.

Takže to bych také rád věděl,ale jen k minulému dodám,že POLICIE NEKONALA NIC!! Teprve na mé upozornění PČR,že karty byly „nalezeny“ a jsou ve spořitelně,je od spořitelny Policie převzala a snad zaslala na expertizu,kde údajně bylo zjištěno,že bylo s nimi elektronicky manipulováno a PRAVDĚPODOBNĚ ten který je do bankomatu vkládal už „znal“ PIN (jsou „prý“ počítačové programy,které to poměrně rychle PRÝ zjistí). Takže se obávám,že v případě nezablokování bych „asi“ přišel o víc. Na kartách bylo cca 980 000,–Cz,za které jsme rok potom kupovali byt.Řeknu vám,že jsem byl ty cca 2 hodiny jako v šoku i když mě na kartovém centru UJIŠŤOVAL,že dosud s nimi nebylo manipulováno a po jeho kliknutí na ENTER již ani NEBUDE.Tvrdil mi,že tyto karty předběžně bloknul již v okamžiku kdy jsem mu dávat jejich čísla. A jak jsem potom dostal písemně doklad,čas souhlasil s údajem o volání v mobilu.Vyplatí se mít nezávisle na sobě u sebe čísla karet pro všechny případy (mě se to vyplatilo,bohu díky).Přeju všem hezký sváteční den a pohodu v klidu milující rodiny či přátel.

Pavel Forest, Plzeň

Sobota, 25.prosince 2010, 14:37:50 | Souhlasím | Nesouhlasím | +12

Připouštět si nepřizpůsobivé k tělu se nevyplácí. To bych v tom sněhu radši dělal chvíli motýla 🙂
Jiří Sámek, Písek

Sobota, 25.prosince 2010, 14:38:43 | Souhlasím | Nesouhlasím | +9

Václav Kratochvíl, Aš

Váš problém není jediný, jako že na místech-peleších tomu příslušných není také jediný, kdo by to dokázal principiálně řešit.
JUDr.MUDr.Langer to také neuměl pochopit, natož pomáhat a chránit.
Zdali to pochopí a zajistí pan John do voleb se také uvidí.
Pro Stáňu Kočkovou Praha:
Nevěřte že si zloděj ublíží sám a také nepřestane, pokud to všechno do něj nebude možné napumpovat veřejně a pod tlakem, bude-li chycen.
Andrea Sedláčková, Olomouc 2

Sobota, 25.prosince 2010, 14:43:59 | Souhlasím | Nesouhlasím | +13

Dneska se nedá věřit už absolutně nikomu a ničemu.
Petr Kysela, Slatiňany

Sobota, 25.prosince 2010, 14:46:44 | Souhlasím | Nesouhlasím | –15

Když budu důchodce, který má u sebe 8 tisíc a upadnu na chodník …tak proboha nikomu nedovolím, aby mi pomáhal…Zavolám do pizzerie a nechám si dovést pizzu a k ní flašku vína. To mi chvilku vydrží a zbyde mi tak řekněme 7600. Po jídle si chvilku oddechnu pár minut a vytočím číslo na spojovatelku vodafonu a nechám si najít číslo na první eskort privat v nejbližším městě. Za 2 tisíce si objednám holku i s dovozem a počkám …Výsledkem je, že mi řidič i ona pomohou na nohy a ještě si užiju pěknou babu za dvojku po dobré pizze a kvalitním vínu a bábě domů donesu okolo 5000, takhle si nechal pomoci na nohy a došel domů hladovej, bez peněz a nic si neužil…důchodci přeji Vám co nejchytřejší přemýšlení při nakládání s vlastními penězi a štastný nový rok 2011…
Václav Richter, Družec

Sobota, 25.prosince 2010, 14:48:17 | Souhlasím | Nesouhlasím | +12

bohužel jak vidno,dnes stačí jedna slabší chvilka či nepozornost…a je hotovo
Jan Bečka, Praha

Sobota, 25.prosince 2010, 14:50:18 | Souhlasím | Nesouhlasím | +11

Pane Forest!
Nepřizpůsobiví jsou i naši bilí!Ne jenom Romové!
Jak je to dlouho co mladá dívka pomáhala mladíkovi kterého
postihl epileptický záchvat a za tím jí nějaký chmaták ukradl
kabelku se všemi doklady i platební kartou?Na policii jen pokrčili rameny,že s tím nemůžou nic dělat!Než stihla kartu
zablokovat tak jí totálně někdo konto vybral a vykradl byt!
A opšt policie nic neudělala prý toho má moc.A kdyby tomu chlapci nepomohla taky by šla sedět za neposkytnutí první
pomoci.Ale že vám za tím můžou okrást našim zákonodárcům
je šumák!Ti se bát nemusí!
Dalibor Bajgar, Šternberk

Sobota, 25.prosince 2010, 14:50:51 | Souhlasím | Nesouhlasím | +23

Marek Šalša, Kyjov

Sobota, 25.prosince 2010, 13:25:10 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | –37

že by byl pán pod vlivem? takle hloupě se nechat okrást..

Dobrý den pane Šalšo, vy jste ale ....... Víte jací to jsou profíci???????? Můžete mít ty peníze v ruce přilepené vteřinovým lepidlem a přijdete o ně.Mám svoje zkušenosti.