Jak smažu systém windows xp a udělám nový a abych měla i hodně místa na disku?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Systém v počítači nelze smazat, protože je při zapnutí počítače využíván. Takže smazání jako takové nepůjde.
Vlož do cd nebo dvd mechaniky instalační cd s windows, vypni počítač a poté i s vloženým cd jej opět zapni. Naběhne přímo cd a zde se tě zeptá co chceš udělat. Zadej novou instalaci. Samo tě to povede a to tak, že nejprve naformátuje disk-tím se vše smaže a začne nová instalace.

Další odpovědi
Bumbes

Proč hned mazat, pokud funguje? Mělo by stačit vyčistit od zbytečných dat například programem CCleaner ( http://www.pi­riform.com/dow­nload ) – je česky, zadarmo a přitom perfektně účinný.

led

Najjdenoduchšie riešenie je nová inštalácia aj s formátovaním disku.
Po ukončení inštalácie WinXP a nainštalovaní užívateľských programov, nahrávajte dáta na druhý interný disk, prípadne na externý disk.
Má to výhodu aj v prípade poškodenia systému alebo disku s programami, dáta zostanú nepoškodené. Externé dátove disky si môžete striedať podľa potreby a druhu dát.