hippeace

Jak smazat program který se brání?

stáhhla jsem exe soubor do PC a asi to neni to co jsem chtěla. Je dost podezřelý – avast se kvuli nemu muze zblaznit a složka se souborem ani samotný soubor prostě nejde smazat. Tvrdí že je spuštěn někdy tvrdí že je spuštěn v programu SYSTEM. ale jeho proces nikde neběží a zapnutý není potřebuji ho prostě natvrdo smazat. Jak na to?

Nejlepší odpověď
arygnoc

v akom OS?

ak môžete, spustite PC v režime DOS a program (alebo aj celý adresár) zmažte natvrdo (môžete poučiť starý dobrý Volkovkomander, keď neovládate DOS príkazy, alebo napíšte iba help a Enter, vyskočí vám nápoveda DOS príkazov) (umiestnenie škodlivého programu zistíte napr. pomocou programu Process Explorer [vo windowsoch]).

Potom po spustení OS pomocou CCleaner zbavte PC problémov s registrami, vysypte kôš, reštartujte PC a spustite kontrolu pomocou Avastu (pre prípadnú infekciu iných súborov).

Ak sa ide Avast zblázniť, mal by ho dokázať zmazať priamo on (liečiť).
Doplňuji:
inštalačné súbory pred spustením VŽDY testujte Avastom.
Lepšie je stratiť 5 minút prevenciou, ako pár dní riešením odstránenia problému, či dokonca strata dát pri novej inštalácii OS.

Další odpovědi
bolak

Program „Unlocker“, více zde > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-odstranit-soubory-ktere-nejdou-odstranit
Doplňuji:

http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/bezpecnost/si­frovani/unloc­ker/

briketka10

počkej si, jestli odpoví Bedy..
Doplňuji:
jé anebo badisko s bolakem 🙂

beer

Dobrou zkušenost mám s Revo Uninstaller..
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/uklid/re­vo-uninstaller/
Je zdarma a česky.
Doplňuji:
Pokud ho ale Avast vidí a nejde odstranit, spusť Avastem „test po restartu“. (Je to v testech, úplně dole) Tehdy odstranit půjde.
Zkušenost

Andre5000

Z vlastní zkušenosti – programy, které se takovýmto způsobem brání a kříčí, že jsou spuštěné nebo že nemám oprávnění mažu (zatím úspěšně) programem Advanced SystemCare, dá se ztahnou zdarma, např. Slunecnice.sz, Ztahuj.cz. Tento program má Toolbox a ve skupině Bezpečnost je IObit Unlocker. Pomocí tohoto programu lze mazat ty spuštěné programy.